Ukrayna Cumhurbaşkanı Türkiye ziyareti

0
1078

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın davetlisi olarak Türkiye’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Türkiye ziyaretine Ukrayna yapımı Antonov 140 (An148) ile basladi.

16 Ekim 2020 tarihinde yapılan ziyaret kapsamında Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkilerin tüm boyutları ele alınacak ve ikili işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik adımlar ele alındı.Görüşmelerde güncel bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

“Ukrayna’nın egemenliğini, Kırım dâhil toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini hep destekledik, destekleyeceğiz” diyen Erdoğan, özellikle FETÖ ve diğer terör örgütleriyle ortak mücadele ve eşgüdümü güçlendirme hususlarında mutabık kaldıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Zelensky, Kiev’in Türkiye’nin Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteğe verdiği önemin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky bugün ülkemizden ayrılacak . Uçuş Ukrayna devlet şirketi Ukraine ile yapıldı Fly Service tarafından hizmet verildi.

16 Ekim 2020 tarihinde yapılacak ziyaret kapsamında Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkilerin tüm boyutları ele alınacak ve ikili işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik adımlar ele alınacaktır.

“We have always supported Ukraine’s sovereignty and territorial integrity, including Crimea”
Resim
ResimResimResim