UÇUŞ HAREKAT UZMANI ÖN LİSANS PROGRAMI

2
131

ÖN LİSANS PROGRAMIKapadokya Meslek Yüksek okulu iş garantili sivil havacılık programlarından sonra , şimdide dispeç lisansı vermeye hazırlanıyor.

Gerçekten lisans sahibi olunması ciddi bir hazırlık ve süreç gerektiren uçuş harekat uzmanlığı açıkçası cazip bir seçenek.

Sivil havacılık sektöründe özellikle dört yıllık okullardan mezunların bir çoğunun iş bulamadığınıve de binlerce iki yıllık mezununda işsiz olduğunu düşünürsek ciddi bir problemin varlığının göstergesidir.

Açıkçası açık öğretim tarzı havacılık okullarının gündeme gelmesi ve bu program bayağı ses getirecek

 

Uçuş harekat uzmanı (uçuş dispeçeri), uçuş harekâtını planlayan, uygulayan, uçuşu takip ve kontrol eden, sorumlu pilotun talebi veya gerekli durumlarda uçuş ekibini bilgilendiren, uçuş akışını izleyen, acil durum bilgilerinin gerekli birimlere iletilmesini sağlayan, sivil havacılık tarafından onaylanmış geçerli lisansa sahip nitelikli personeldir.

Uçuş dispeçerliği, her türlü sivil hava aracının uçuş operasyonunun ulusal ve uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun olarak planlanmasını, uygulanmasını, takibini, yönetimini ve kontrolünü sağlamakla sorumlu, havayollarında en çok sorumluluk taşıyan ve en iyi kazanca sahip olan mesleklerden biridir.

Yüksekokulumuz tarafından geliştirilen Uçuş Harekât Yöneticiliği programından mezun olan öğrenciler, hava aracı ile tarifeli veya tarifesiz seferler yapan, ücret karşılığında yolcu, yük posta taşıyan işletmelerin ticari hava taşımacılığı faaliyetlerinde bulunan tüm şirketlerde iş bulabilmektedirler.

Puan Türü: YGS-5

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları:
Bu programa ait sınavsız geçiş yapılabilecek alanlar henüz ÖSYM tarafından açıklanmamıştır.
Sınavsız Geçiş Yapılabilen Alanlar:

https://www.kapadokya.edu.tr/Ucus-Harekat-Yoneticiligi-(Yeni)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here