TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ MARKALARINDAN EXPO 2016’YA SPONSOR DESTEĞİ

0
129

EXPO 2016 Antalya’nın en önemli yapıları, sponsorlarının isimleriyle anılacak. EXPO 2016 Antalya’nın Ana Sponsorları Türk Hava Yolları (THY), Turkcell ve Turkuvaz Medya, sponsorluk anlaşması gereği promosyon olarak dağıtmak üzere çok sayıda bilet alarak, EXPO 2016 Antalya’nın 8 milyon ziyaret hedefine ulaşmasına da katkı sağlayacak.

expo_thy__ocukbilimteknoloji

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla sponsorluk anlaşması yaptı. Yerli ve yabancı milyonlarca kişinin ziyaret edeceği EXPO 2016 Antalya’nın tanıtım açısından önemli bir mecra olacağına kanaat getiren Türk Hava Yolları, EXPO 2016’nın Ana Havayolu Sponsoru olurken, Turkcell Ana İletişim ve Teknoloji Sponsoru, Turkuvaz Medya ise Ana Medya Sponsoru oldu.

EXPO 2016 Antalya’nın açık kalacağı 6 ay boyunca, EXPO 2016 Antalya’nın simge yapısı kule Turkcell EXPO Kulesi olarak anılacak. 6 ay boyunca yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapacak 5 bin kişilik amfi tiyatro da yine Turkcell Büyük Amfitiyatro olarak anılacak.

Türk Hava Yolları ise çocuklara bilimi ve teknolojiyi sevdirerek geleceğin bilim adamları olma konusunda karar vermelerinde önemli bir rol oynayacak olan Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezinin de sponsorluğunu üstlendi. Türk Hava Yolları Ayrıca Kongre Merkezinin hemen önünde yer alan alana çiçeklerle bezenmiş bir uçak maketi yerleştirdi.

expo_thy

EXPO 2016 Antalya’da yer alan Türkiye’nin ilk çocuk adasına ise Torku sponsor oldu. İçerisinde onlarca atölye çalışmasının yapıldığı Torku Çocuk Adası her gün yüzlerce çocuğu ağırlıyor. Torku Çocuk Adasında eğitici ve öğretici atölye çalışmalarına katılan çocuklar keyifli zaman geçiriyor.

EXPO 2016 Antalya’da yer alan Türkiye’nin ilk Tarım Müzesi’nin sponsoru ise Gübretaş oldu. Başak formunda dizayn edilen müzede, tarımın geçmişten bugüne kadar yaşadığı gelişim “yaşayan duvar” teknolojisiyle görseller eşliğinde ziyaretçilere sunuluyor.

expo_sabahsakayikteras__

EXPO 2016 Antalya’da su, ses ve ışık gösterilerinin en güzel izlenebildiği yerlerden olan Şakayık Terası’nın sponsoru ise Sabah Gazetesi. Sabah Şakayık Terası, EXPO 2016 Antalya’nın 22 Nisan tarihinde gerçekleşen resmi açılış töreninde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer davetlileri misafir etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + on dokuz =