TÜRKİYE’NİN İLK KADIN AKROBASİ PİLOTU YENİ BİR İLKE İMZA ATTI

0
197

Türkiye’nin en genç ve sivil, kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk (24) TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Uçuş Okulu’nda PPL(H) Özel Helikopter Pilot Yetiştirme Kursunu tamamlayarak Türkiye’nin ilk kadın sivil helikopter pilotu unvanını kazanmış oldu.

04 Nisan 2016 – 03 Haziran 2016 tarihleri arasında TUSAŞ Uçuş Okulu eğitmenlerince verilen uçuş eğitimi ve SHGM Kontrol Pilotu Ufuk Çelikten refakatinde yapılan kontrol uçuşu sonucunda, Semin Öztürk’e mezuniyet belgesi TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı tarafından verildi.

TUSAŞ Tesislerinde yapılan törene Semin Öztürk’ün babası, Türkiye’nin en tecrübeli ve ilk profesyonel sivil akrobasi pilotu, dünya akrobasi camiasının tanınmış ismi, Ali İsmet Öztürk’te katılım sağladı.

TUSAŞ Uçuş Okulunun 101. öğrencisi olan Semin Öztürk, TUSAŞ tarafından verilen belge ile bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin ilk lisanslı sivil kadın helikopter pilotu oldu.

Semin Öztürk‘ü kutluyoruz ve sosyal medyada paylaştığı mutluluk şu şekilde :

 

Bugün TAİ Helikopter Uçuş Okulundaki eğitimimi tamamladım 🙂
SHGM denetimi ile son kontrol uçuşundan sonra yapılan küçük bir törende, TAİ Genel Müdürü Sayın Muharrem Dörtkaşlı Bey kurs başarı belgemi bizzat verdiler.
Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Ayrıca törende hazır bulunmak nezaketini gösteren, TAİ Genel Sekreteri Sayın Tamer Özmen Bey’e, TAİ Uçuş Okulu Başkanı Sayın Hüseyin Fazla Bey’e, TAİ Test Pilotu Sayın Murat Keleş Hocam‘a ve SHGM Helikopter Öğretmen Pilotu Sayın Ufuk Çelikten Hocam’a, bana gösterdikleri ilgi için müteşekkirim.
TAİ Protokol Hizmetleri Uzmanı Sayın Aslıhan Karaca Hanım ve uçuşlarım sırasında yer destek hizmetini sağlayan Sayın Gökhan Bilgi Bey’e bugüne kadar bana gösterdikleri yakın alaka ve törende bulunmaları sebebiyle çok teşekkür ediyorum.
Ve elbette, helikopter uçuş eğitimim sırasında, bildikleri her şeyi bana öğretmek için var gücleriyle çalışan, tecrübelerini cömertçe paylaşan, günlerce kahrımı çeken çook sevgili Helikopter Uçuş Hocalarım Sayın Barış Yakar ve Can Uluğtürkkan Beyfendiler’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
İyi ki varsınız…
Lütfen hepsi haklarını helal etsinler…

turkiye-nin-ilk-kadin-sivil-helikopter-pilotu-akrobasi semin semin öztürk