GÜNCEL SON HABERLER

Türkiye’nin en uzun iç hat seferi Hakkari oldu

turkish cargoİstanbul-Hakkari arasında başlatılan tarifeli seferler 2 saat 15 dakikalık süresiyle Türkiye’deki en uzun iç hat seferi oldu. Peki dünyada en uzun iç hat hangi ülkede yapılıyor?

Dünyadaki en uzun iç hat seferi Paris ile Hint Okyanusu’ndaki Fransa himayesindeki Reunion adasına yapılan iç hat seferidir. Paris- Reunion seferi, 5 bin 809 mil mesafe ve 11 saat 10 dakikalık uçuş süresiyle bu alanda rekoru elinde bulundururken 10 saat 50 dakikalık uçuş süresiyle New York-Honolulu hattı da en uzun iç hat seferleri arasında yer alıyor. 4 bin 983 mil mesafedeki uçuş Hawaian Airlines tarafından Airbus 330 tipi uçaklarla yapılıyor.

Amsterdam ile Hollanda antilerinde Venezuella’nın kuzeyindeki ada Bonaire’ye yapılan 11 saatlik uçuş ise en uzun bir başka iç hat seferi olarak dikkat çekiyor. 4 bin 844 mil uzaklıktaki uçuşu Arkfly şirketi Boeing 767-300 tipi uçaklarla gerçekleştiriyor.

Aynı ülke topraklarındaki en uzun iç hat seferi ise Rusya’da yapılıyor. Khabarovsk-Adler arasındaki 4 bin 287 millik mesafe 9 saat 30 dakika sürüyor. Bu uçuşlar da Boeing 767-200 tipi uçaklarla yapılıyor.

ulaşımonline

 

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER