Türkiye Ana Liman Kalimera Yunanistan!

0
172

celestyal_cruiseEge‘nin öte yanından selam var:

Türkiye ana liman, kalimera Yunanistan!

 

2015 yılında 25 bin Türk yolcuya Yunan Adaları’nı gezdiren Celestyal Cruises; Türkiye pazarında yine iddialı. Türkiye’ye seferlerini artıran cruise firması Celestyal Cruises’un CEO’su Kyriakos Anastassiadis: ‘’Türkiye’ye çok güçlü bağlarla inandık, ortak sularımızda uzmanı olduğumuz bu işi yapmaya devam edeceğiz. Yeni gemimiz Celestyal Nefeli için ana liman olarak Türkiye’yi seçtik. Güvenli seyirlerimize Türkiye’den devam ediyoruz’’

 

 

Bazı cruise gemileri Türkiye limanlarından çekilirken; uluslararası cruise firması Celestyal Cruises en son gemisi Celestyal Nefeli için ana limanını Türkiye olarak dünyaya ilan etti, terör saldırıları Celestyal Cruises’un 2016 planlarını etkilemedi. Bu hamlesiyle Türkiye turizmine de umut olan Celestyal Cruises’un üst yönetimi İstanbul Çırağan Sarayı’nda Türk medyasının temsilcilleriyle buluştu. Celestyal Cruises CEO’su Kyriakos Anastassiadis Türkiye pazarına güçlü bağlarla inandıklarını belirterek filonun yeni gözdesi Celestyal Nefeli’yi Türkiye’ye bağlayacaklarını; geminin biniş ve inişlerini İzmir, Kuşadası, Çeşme limanlarından yapacağı seferleri Mayıs ayında başlatacaklarını açıkladı. Anastassiadis, şöyle konuştu: ‘’Sadece Türkiye değil bütün dünya, terör olayları açısından bakıldığında zor günler yaşıyor. Ne yazık ki terör saldırılarının ilk etkilediği sektörlerden biri bizim sektörümüz, turizm sektörü. Kruvaziyer sektöründe güvenlik birinci sırada gelir. Bir tatil planlarken ilk kriteriniz güvenliktir. Güvenlik olmazsa, tatil olmaz. Elbette biz de bütün diğer firmalar gibi güvenlik konusunda çok hassasız. Ama hassas olduğumuz ve uzmanı olduğumuz bir nokta daha var ki o da Ege suları. Ege suları bizim sularımız. Türkiye’nin de kıyısı olduğu; ortak sularımız. Bu yüzden 2016 planlarımızı yeniden gözden geçirmeye gerek görmedik; Gemimizi Türkiye’ye bağlayacağız. 2016 yılı boyunca ortak sularımızda uzmanı olduğumuz bu işi, güvenli ve konforlu seyirlerimizi Türkiye’den yapmaya devam edeceğiz. Nefeli’nin bağlama limanının Türkiye olması; aynı zamanda yakın ve uzak mesafe pazarlarına, başlıca Türk havalimanlarına uçan veya buralardan aktarma yapan yolculara da hizmet etmek amacı taşıyor. Şirketimizin

diğer iki gemisi Celestyal Crystal ve Celestyal Olypmia ile de Kuşadası ve İstanbul

limanlarına 165 uğrak yapıyor, 150 bin yabancı turisti Türkiye’ye getiriyoruz.’’

 

celestyalOrtak sularda ortak değerlerimiz bize güç veriyor

 

Türkiye’nin sosyokültürel mozaiği, tarihi değerleri, mutfak haritası ve 4 mevsimi ayrı yaşanan doğal güzellikleriyle turizm açısından çok zengin bir ülke olduğunu belirten Anastassiadis, ‘’Bu değerleriyle Türkiye’nin ana liman (homeport) olması; misafirlerimiz için de olağanüstü bir hizmet sunmamızı sağlıyor. Bizler suyun öteki yanından; bu ortak değer ve duygularla birbirimize bağlı insanlarız. Bu yüzden ortak sularımızda bu ortak değerlerimizi, turizmle anlatmaya, paylaşmaya devam edeceğiz. Bu değerler bize güç veriyor’’ dedi.

 

Celestyal Nefeli, Türkiye pazarına inancımızın sonucu

 

2015 yılında 25 bin Türk yolcuya Yunan Adaları’nı gezdirdiklerini; filonun yeni gözdesi Celestyal Nefeli ile Türkiye pazarında artan Yunan Adaları talebine hizmet edeceklerini söyleyen Kyriakos Anastassiadis, şöyle konuştu: ‘’7 milyon euro’ya yeniden renove edilen Celetsyal Nefeli, 1074 kruvaziyer yolcusunu ağırlayacak. 400 kabinli gemimizde 12 executive suit, 31 junior suit var. Yeni gemimizi, Türkiye pazarına olan inancımızın, bu pazara hizmet etme çabalarımızın bir ürünü olarak düşünün. 2014 yılıyla karşılaştırıldığında Türk yolcularımızın sayısında yüzde 135 artış gördük. Bu büyüme ile Türk pazarında yüzde 35’lik bir pay elde ettik. 2016’da da olumlu büyüme bekliyoruz.

Celestyal Nefeli turlarımızda homeport’un Türkiye olması da Türkiye pazarına olan bu inancımıza dayanıyor. Zaman ve bütçede esneklik sağlayan her şey dahil vizesiz turlarımız; Türk personel bulundurmamız, ana limanımızın Türkiye olması pazarda bize avantaj sağlıyor.

Celestyal Nefeli ile keşfedilmemiş yerleri keşfedeceğiz. Yolcularımıza Ege’de daha fazla seçenek sunmak, kendi kara sularımızda daha özgün tecrübeler yaşatmak, Nafphlion gibi daha heyecan verici rotaları, gidilmemiş koylarıyla farklı bir tecrübe yaşatacağız. Gastronomi, şarap ve yemek turları, Yunan tarihine yolculuk ve Yunan Yaz Festivalleri temalı kişiselleştirilmiş turlarımızda; herkes kendi için bir şey bulacak. Türk personelin de hizmet vereceği gemimizde; Türk yolcular kendini evinde gibi hissedecek.’’

 

Vize muafiyeti yüzde 60 oranında trafiği artıracak

 

Çırağan Sarayı’ndaki basın buluşmasında konuşan Celestyal Cruises Türkiye Temsilcisi Karavan Turizm’in Yönetim Kurulu Üyesi Gianluigi Baltazzi ise AB ve Türkiye arasında öngörülen vize muafiyetinin gerçekleşmesiyle Yunanistan’ın daha önemli bir destinasyon haline geleceğine; şu an komşu Yunan adalarına 300 bine varan Türk turist trafiğinin yüzde 50 ile 60 oranında artacağına dikkat çekti. TÜRSAB Kruvaziyer Komitesi Başkanlığını da yürüten Baltazzi, bu gelişmenin turizme önemli bir ivme kazandıracağını; Celestyal Cruises Türkiye olarak bu değişime hazır olduklarını dile getirdi. Gianluigi Baltazzi; ‘’Yunan Adaları turlarımızı zenginleştirmeye ve çeşitlendirmeye devam edeceğiz. Homeport olarak Türkiye’ye konumlandırılacak gemi sayısı da artırılacak. Gezmeyi ve denizi sevenlere özgün ve farklı bir gemi alternatifi sunan Celestyal Cruises olarak Batı Yunanistan, Hırvatistan ve İtalya destinasyonlarını da eklemeyi planlıyoruz. Vize muafiyetiyle birlikte zaman sıkıntısının da ortadan kalkmasıyla son dakika yolcu pazarında büyük artış bekliyoruz’’ dedi.

 

Türk tatilciler keşfe meraklı, para harcamayı seviyor

Türk tatilcilerin para harcamayı seven; yeni olana ve keşfetmeye meraklı, eğlenceyi seven bir turist profili çizdiğini belirten Baltazzi; ‘’Ortak kültür, ortak doku ve sıcakkanlılık, misafirperverlik… Sofraları bile birbirine çok yakın iki kültür… Yunan Adaları’na Türk tatilcilerin yoğun ilgi göstermesi işte bu benzerliğe, aynılığa, bu komşuluk bağına dayanıyor. Yunan Adaları’nı çok seviyorlar, aynı şekilde orada da aynı içtenlikle karşılanıyorlar’’ diye konuştu.

 

Bilgi için: https://www.celestyalcruises.com.tr

 

 

 

Celestyal Nefeli’nin ilk seferi 8 Mayıs’ta İzmir’den

Gidilmemiş kıyıları keşfedin!

 

Celestyal Cruises filosunun son gözdesi Nefeli, ilk seferine 8 Mayıs’ta Türkiye’den çıkacak. Mayıs ve Haziran boyunca İzmir’den kalkan 7 ve 4 günlük seferlerin yanı sıra Çeşme’den kalkan 3 günlük seferler de olacak. 7 günlük seyahat programı Chios, Milos ve Syros gibi bakir adaları; Girit’teki Chania ve Peloponese‘deki Nafplion gibi heyecan verici destinasyonları; tüm dünyada popüler olan Çeşme, Rodos, Santorini ve Mikonos ile birlikte ikonik Atina’yı (Lavrion) da kapsıyor . Temmuz, Ağustos ve Eylül başı gibi yüksek sezonda Çeşme, İzmir ve Kuşadası’ndan 3 ve 4 günlük seferler düzenlenecek. Eylül-Ekim aylarında ise 3 ve 4 günlük ikonik Ege seferlerinin homeport’u Kuşadası olacak.

 

Celestyal Cruises Hakkında

  • 30 yıllık tecrübesiyle bir dünya markası olan Celestyal Cruises ana limanı Yunanistan, Türkiye ve Küba olan tek gemi seyahati operatörü; Yunan Adaları, Türkiye ve Küba’nın rakipsiz gemi seyahati şirketidir.
  • 1986’dan beri 140 milletten 6 milyon yolcuyu seyahat ettiren Celestyal Cruises, 2015 yılında 25 bin Türk yolcuya Yunan Adaları’nı gezdirdi.
  • Şirketin gemilerinden ikisi olan “Thomson Spirit” ve “Thomson Majesty” TUI AG’nin Thomson Cruises şirketine kiralanmıştır.
  • Yunan Adaları’na 3 gemi ile 23 farklı programda 21 limana turlar düzenlemektedir.
  • 2011 yılından beri, Celestyal Cruises güvenli, emniyetli ve sağlıklı bir yolcu gemisi ortamını destekleyen dünya çapında bir gemi seyahati sektörü birliği olan Cruise Lines International Association (CLIA Europe) (Uluslarası Kruvaziyer Şirketleri Birliği) üyesidir. Celestyal Cruises, yolcularına tematik Ege turlarının yanı sıra 8 günlük seferlerle otantik bir Küba gemi seyahati deneyimi sunuyor. Celestyal Cruises logosu denizi, güneşi ve rüzgarı çağrıştırırken Helen köklerine uzanan hikayesini; ekonomiyi desteklemeye ve çevreyi korumaya olan bağlılığını anlatıyor.
  • Celestyal Cruises, 2015 Yunan Turizm Ödüllerinde, Temalı Etkinlikler için Altın Ödül, Ulusal Ekonomiye Katkı için Gümüş Ödül, Yerel Ekonomilere Katkı için Gümüş Ödül ve Yerel Mutfağın Tanıtımı için Bronz Ödül almıştır. Aynı yıl denizcilik alanında dağıtılan Efkranti Ödüllerinde En İyi İletişim Stratejisi için en yüksek şeref derecesine layık görülürken, İK Topluluğu Konferansı ve Ödülleri’nde En İyi İK uygulamaları kategorisinde 5 Gümüş Ödüle değer görülmüştür. İspanya’da Cartagena Mükemmellik Ödülleri’nde “Cruise Line Revolation” ödülüne hak kazanmış; Londra Birleşik Krallık’taki WAVE Ödülleri’nde ise “Hem Denizde hem de Kıyıda Sürekli Zenginleşme” kategorisinde finale kalmıştır.