Turkish Technic , 2015 yılında 300 den fazla B,C ve D check yaptı

0
149

Mayıs ayında 10. kuruluş yılını kutlayan Turkish Technic , 2015 yılında 300 den fazla B,C ve D check yaptı.

Dünya havacılık sektörünün üst düzey temsilcileri ve yöneticilerinin oylamaları ile birlikte uluslararası üne sahip sektör profesyonellerinden oluşan jürinin seçimleri doğrultusunda, 14 ana kategoride ödüllendirme yapılan ve havacılık endüstrisinin en prestijli ödülleri arasında yer alan Air Transport News Ödülleri’nde,  bu sene “Yılın Uçak Bakım Onarım Merkezi Ödülü”ne Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. layık görüldü

Salzburg’da gerçekleşen 2016 Air Transport News Ödülleri Gala Yemeği Seromoni’sinde Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’yi temsilen Genel Müdür Ahmet KARAMAN katıldı. “Yılın Uçak Bakım Onarım Merkezi Ödülü” gibi değerli bir ödüle layık görülmenin önemini vurgulayan Ahmet KARAMAN, “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., uçak bakım onarım merkezi pazarının yeni yükselen markasıdır. Bu ödüle sahip olmamızı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza, kurulduğumuz günden bugüne göstermiş oldukları özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi.

turkish technic checks

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda konumlanmış bulunan Turkish Technic, bulunduğu bölgede öncü bir Uçak Bakım ve Onarım Merkezi’dir. EASA, FAA ve SHGM tarafından bakım hizmeti verme onayına sahip olan Turkish Technic, uçak büyük bakımından Motor, APU ve İniş Takımlarına kadar çok sayıda komponent atölyeleri ile bakım-onarım hizmetleri vermektedir.

Bölgesinde, bakım-onarım hizmetlerinin bir arada verildiği en büyük kuruluş olan, 5.000’den fazla Boeing, 5.000’den fazla Airbus uçak komponentine sertifikalı hizmet veren Turkish Technic , müşterilerine Atatürk Havalimanı’nı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesislerinde  A’dan Z’ye bakım hizmetleri sağlamaktadır.

Turkish Technic, İstanbul’da geniş ve dar gövdeli uçaklar için 5 büyük hangarı, 1 VIP ve hafif uçaklar hangarı;  Ankara’da 1 dar gövdeli uçak hangarı ile iş ortaklarına, hava yollarına ve finans kuruluşlarına müşteri odaklı bakım hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin ilk sivil havacılık kuruluşu olan Türk Hava Yolları’nın 82 yıllık deneyimi ve 5.500’den fazla nitelikli çalışanıyla Turkish Technic, müşterilerine entegre bir bakım ve onarım merkezi olmanın avantajlarını sunmaktadır.