Turkish Cargo’dan Milli Otomotiv Sanayisine Fark Yaratan Hizmet

0
96

Küresel hava kargo taşımacılığı pazarındaki payını her geçen gün artıran Turkish Cargo ile çözüm ortağı Lima Logistics, Tofaş’a özel lojistik hizmetler sunarak milli otomotiv sanayine önemli bir katkıda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde filosuna iki yeni Boeing 777F kargo uçağını katarak hava kargo taşımacılığındaki hedeflerine bir adım daha yaklaşan Turkish Cargo, uluslararası taşımacılık sektörünün hızlı büyüyen yerli sermayeli şirketlerinden Lima Logistics ve otomotiv sanayinin öncü kuruluşlarından Tofaş  ile özel bir anlaşma için bir araya geldi.

Türkiye otomotiv sanayine önemli katkı sağlayacak anlaşma sayesinde Fiat Chrysler Automotive (FCA) tarafından İtalya’da üretilen parçalar, Lima Logistics’in İtalya’daki acente ağı üzerinden Tofaş’ın üretim hattına, Turkish Cargo ile 24 saatten daha az süre içerisinde JIT (Just in Time – tam zamanında) olarak ulaşacak.

Operasyonel başarısını ve ulaşım gücünü milli sanayinin hizmetine sunan Turkish Cargo, ilk etapta İtalya’dan Tofaş’ın Bursa’da bulunan fabrikasına haftalık 50 tonluk üretim malzemesi ve yedek parça taşıyacak. Bu anlaşma hava kargo sektörünün en hızlı büyüyen şirketi olan Turkish Cargo’nun pazardaki yükselişine ve İtalya pazarındaki ilk 5 şirketten biri olma hedefine de destek olacak.

Dünyadaki üretim ve ticaret merkezlerine, ulaşım için en iyi bağlantıları sağlayan Turkish Cargo, kaliteli hizmet anlayışı ile sunduğu cazip olanakları, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına geliştirmeye devam ediyor ve her geçen gün artan lojistik talebe yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, bölgesel ticareti geliştiriyor, ihracatçı firmalara destek olmayı sürdürüyor.

Turkish Cargo ve uçuş tarifeleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.turkishcargo.com.tr web sitesinden, +90 850 333 0777 numaralı Çağrı Merkezi’nden ulaşılabilir.

 

Turkish Cargo Hakkında:

1936 yılında ilk uluslararası hava kargo taşımasını yapan Türk Hava Yolları bugün 329 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile dünyada 303 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. Türk Hava Yolları’nın alt markası olan Turkish Cargo, 2000’li yılların başından bu yana havayolu şirketinin kargo hizmetlerini sürdürmekte. Uluslararası anlamda en hızlı büyüyen ve dünyanın en çok ülkesine hava kargo taşımacılığı sağlayan Turkish Cargo ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishcargo.com.tr web adresinden ulaşılabilir.

Lima Logistics Hakkında:

2013 yılında kurulan Lima Logistics, 32 kişilik deneyimli kadrosuyla hava, deniz, kara ve uluslararası hızlı kargo taşımacılığı alanlarında servis veriyor. Kısa sürede hızlı büyüyen Bursa merkezli Lima Logistics, bugün İstanbul, Eskişehir, Bükreş ve Londra ofisleriyle dünyanın her ülkesine taşımacılık yapıyor. Otomotiv, tekstil, makine ve gıda sektörlerine geleneksel taşımacılık dışında operasyonel ve finansal fayda sağlayan Lima Logistics ile ilgili daha geniş bilgiye www.limalogistics.com web adresinden ulaşılabilir.

Tofaş Hakkında:

1968 yılında kurulan Tofaş, Türkiye’nin hem binek otomobil hem de hafif ticari araç üreten tek otomotiv şirketidir. Tofaş’ın sermayesinde, Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) eşit hissedardır. Tofaş, yılda 450 bin araçlık üretim kapasitesi ve 10 bini aşkın çalışanı ile Türkiye’nin üçüncü büyük sanayi kuruluşudur. Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) dünyadaki üç stratejik üretim merkezinden biri olan Tofaş, aynı zamanda grubun Avrupa’daki ikinci büyük Ar-Ge merkezi konumundadır. Tofaş, Bursa Fabrikası’nda, Fiat Linea ve Egea otomobil modellerinin yanı sıra, Minicargo ve Yeni Doblò projeleri kapsamında Fiat, RAM gibi farklı markalara yapmaktadır. Şirket aynı zamanda iç pazarda yedi markanın (Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep, Maserati, Ferrari) temsilciliğini yürütmektedir. Tofaş ile ilgili daha geniş bilgiye www.tofas.com.tr web adresinden ulaşılabilir.