Turkish Cargo, Yetkili Ekonomik Operatör statüsü kazandı

0
146

Turkish Cargo ,Türkiye’de “Yetkili Ekonomik Operatör” hakkını almaya hak kazanan ilk ve tek havayolu şirketi oldu.

Turkish Cargo, şirketlerin uluslararası ticarette daha hızlı ve güvenilir bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlayan Dünya Gümrük Örgütü (WCO) tarafından verilen bir Yetkili Ekonomik Operatör (AEO) sertifikası aldı.

Türk Hava Yolları adına Turkish Cargo , tüm gümrük yükümlülüklerini yerine getirmenin uluslararası düzeyde prestijli statüsünü, en üst düzeyde güvenlik ve güvenlik standartlarına sahip, düzenli ve izlenebilir bir kayıt sistemi ile gerçekleştirdi.

Turkish Cargo’nun belirttiği AEO sertifikasyonunun faydaları arasında, anlaşmanın kapsamındaki ülkelerdeki hızlı sevkiyatın maliyetlerini düşürürken yararlanabilme kabiliyeti de bulunuyor.

Ayrıca “yerinde gümrükleme prosedürleri sayesinde zaman ve işgücü kaybını ortadan kaldıracak” ve ayrıca yeni pazarlara girebilmek için gerekli süreçleri hızlandıracak.

Turkish Cargo, bu akreditasyon ile birlikte, lojistik taleplerine – ihracatçıları desteklemeye ve bölgesel ticaret geliştirerek 2023 hedefleri kapsamında çalışmaya devam ederek  özel ve pratik çözümler üretecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here