Turkish Cargo sponsorluğunda JetFest Havacılık Festivali THK Karain Havalimanı’nda

0
73

Gökyüzünde görkemli bir görsel şölene hazır mısınız? Turkish Cargo sponsorluğunda bu sene Antalya’da 5’incisi düzenlenen JetFest Havacılık Festivali bugün THK Karain Havalimanı’nda!

Türk Hava Kurumu’nun Antalya Karain Havalimanı’nda gerçekleştireceği JetFest Havacılık Festivali’ne, Turkish Cargo sponsorluk desteği verdi.

Türk Hava Kurumu tarafından Antalya Valiliği ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının destekleriyle Antalya-Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde beşincisi düzenlenen olan Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali’nin (JetFEST) ana sponsoru Turkish Cargo oldu.

Sponsorluk kapsamında Turkish Cargo, yurtdışından gelecek bütün yabancı pilotların model uçak kargolarını (gösteri uçaklarını) ücretsiz olarak Antalya Havalimanı’na getirdi ve gösteri bitiminde ülkelerine geri taşıyacak.

Türkiye’deki amatör-sportif havacılık faaliyetlerinin başını çeken ilgili festival, Türk Hava Kurumu’nun Karain-Antalya Havacılık Eğitim Merkezi‘nde, 14-15 Mayıs  günlerinde gerçekleşti. Üstün teknik ve altyapı imkanları gerektirmesi nedeniyle sadece gelişmiş ülkelerde gerçekleştirilebilen jet uçağı yarışları çok büyük ilgi görmüş, yarışları izlemek için Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi katıldı.

jetfest

Festivalin ana sponsoru Turkish Cargo, havacılıkla ilgili amatör sportif faaliyetlerin gelişimine destek olarak Antalya’nın sivil havacılık faaliyetleri açısından bir ilgi merkezi olması yolunda yapılan atılımlara katkı sağlamaktadır.