Latest Posts

Turkish Cargo Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Büyüyor

82 / 100

Turkish Cargo Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Büyüyor

Turkish Cargo sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki büyümesinden ve ihracata katkısından bahsetti.

Yapılan paylaşım şöyle:

Istanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki büyümeye katkımızla Türk ihracatına destek oluyoruz!

London, Bakü, Milano, Bahrein gibi yeni açılan hatlarımız ve frekans artışı yapılan Tel Aviv, Kuwait hatlarımız ile birlikte; Istanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 2021 yılına göre daha fazla acente tarafından tercih edilmiştir.

turkish cargo

Hava kargoda büyüme

Hakkında:

Dünyanın 132 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yolları’nın 1933 yılından beri hava kargo taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.

Turkish Cargo, IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) 2021 yılı eylül ayı istatistiklerine göre; pazar payını yüzde 5,4’e yükselterek, tüm dünyada taşınan her 20 hava kargodan 1’ini taşıma başarısı gösterdi, ayrıca bu dönemde, Air Cargo News Awards 2020’de Avrupa’nın en iyi hava kargo markası seçildi ve ‘’Best Cargo Airline – Europe’’ ödülüne layık görüldü.

Bayrak taşıyıcı ana markamız Türk Hava Yolları’na ait 373 uçaklık (yolcu ve kargo uçağı) filosuyla hareket eden Turkish Cargo, dünya genelinde, 98’i direkt kargo noktası olan 340’tan fazla destinasyona hava kargo hizmeti sağlamaktadır.

Hava kargo trafiğinin kesişme noktası olan İstanbul’u, dünyanın lojistik merkezi haline getirmeyi amaçlayan başarılı hava kargo markası, 2025 yılında, 120 destinasyona direkt olarak uçuş gerçekleştirmeyi planlıyor.

Latest Posts

POPULER