Turkish Cargo Miami’ye geniş gövde kargo uçakları ile uçmaya başlıyor

0
102

Turkish Cargo Miami’ye geniş gövde kargo uçakları ile uçmaya başlıyor.

 

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu Türk Hava Yolları’nın başarılı alt markası Turkish Cargo, 15 Ocak 2018 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve dünya hava kargo pazarının stratejik noktalarından Miami’ye kargo seferi başlatıyor. Turkish Cargo’nun Miami’ye düzenleyeceği kargo seferleri filoya geçtiğimiz ay eklenen geniş gövde Boeing 777-200F tipi kargo uçağı ile icra edilecek.

Miami’ye Turkish Cargo’nun hizmet verdiği 120 ülkedeki 300’den fazla uçuş noktasına bağlantı imkanı sunan seferler İstanbul– Madrid- Miami gidişli, Miami- Houston- İstanbul dönüşlü olarak gerçekleştirilecek.

Daha önce Türk Hava Yolları’nın yolcu uçakları ile Chicago, Atlanta, ve New York’a haftalık 110 ton kapasiteyle kargo taşımacılığı gerçekleştiren Turkish Cargo Miami ile Amerika’da hizmet sunduğu nokta sayısını da dörde çıkarmış oldu. Bayrak taşıyıcı kargo şirketi ABD pazarına sunduğu kapasiteyi ise geniş gövde kargo uçağı ile 100 ton daha artırarak bu pazarda haftalık 220 ton kapasiteye ulaştı.

ABD’nin en büyük, uluslararası kargo pazarının ise 10. büyük dağıtım merkezi  konumunda olan Miami Havalimanı, uluslararası transit kargo hacminin yüzde 47’sini oluşturan bozulabilir kargo tedarik zincirinin gereksinim duyduğu en ileri teknolojiye sahip altyapısıyla hizmet sağlıyor.

Miami çıkışlı başlıca kargolar; taze çiçekler, bozulabilir meyve ve sebzeler, yüksek teknoloji ürünleri, telekomünikasyon ekipmanları ve uçak parçalarıdır. Bölgenin başlıca ithalat kalemleri ise; tekstil, balık, ilaç, çiçek, otomobil, kimyasallar, petrokimya ürünler ve diğer bozulabilir ürünlerdir.

İstanbul (IST) – Madrid (MAD)- Miami (MIA) –Houston (IAH) – Istanbul (IST) rotalı kargo seferi tarife detayı aşağıdaki gibidir;

Segment Uçuş Gün Kalkış Varış
No Saati Saati
İstanbul – Madrid 6435 Pazar 16:55 18:45
Madrid- Miami 6435 Pazar 21:20 01:20
Miami- Houston 6435 Pazartesi 04:20 06:00
Houston – İstanbul 6436 Pazartesi 09:00 05:45 (Salı)

*LMT

*Uçuş Tarifesi, tarife izinleri dolayısıyla revize edilebilir.

Turkish Cargo ve uçuş tarifeleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.turkishcargo.com.tr web sitesinden, +90 850 333 0777 numaralı Çağrı Merkezi’nden ulaşılabilir.

 

Turkish Cargo Hakkında:

1936 yılında ilk uluslararası hava kargo taşımasını yapan Türk Hava Yolları bugün 331 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile dünyada 303 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. Türk Hava Yolları’nın alt markası olan Turkish Cargo, 2000’li yılların başından bu yana havayolu şirketinin kargo hizmetlerini sürdürmekte. Uluslararası anlamda en hızlı büyüyen ve dünyanın en çok ülkesine hava kargo taşımacılığı sağlayan Turkish Cargo ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishcargo.com.tr web adresinden ulaşılabilir.