Turkish Cargo Bayramda Ardiye Almayacak

0
169

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Turkish Cargo müşterilerinin mağdur olmaması için 02 Temmuz 2016 00:00 saati ile 07 Temmuz 2016 23:59 saatleri arasında ithalat kargoları için ardiye muafiyeti uygulanacağı bildirildi.

Uzun Ramazan Bayramı tatili nedeniyle müşterilerimizin mağdur olmaması adına 02 Temmuz 2016 00:00 saati ile 07 Temmuz 2016 23:59 saatleri arasında İthalat kargoları için Ardiye muafiyeti uygulanacaktır. Geçerli olacak olan ardiye muafiyeti ile ilgili uygulama esasları aşağıda belirtilmiştir. Müşterilerimiz arasında yanlış anlaşılmalara neden olunmaması için aşağıdaki maddelerin müşterilerimize Yurtdışı satış teşkilatımızca açıkça belirtilmesi elzemdir:

 

1- Belirtilen tarihlerden önce gelen kargolar için ardiye muafiyeti uygulanmayacaktır. Belirtilen tarihten önce gelen kargoların hangi tarihte teslim alındığına bakılmaksızın Ardiye tarifesi standart olarak uygulanacaktır.

 

2- Belirtilen tarihlerde gelen ve yine bu tarihlerde teslim alınacak kargolar ardiye ücretinden muaf olacaktır. Ardiye tarifemizde belirtilen diğer diğer ücretler tahsil edilecektir. ( Fazla mesai, muayene, Hamaliye vb.)

 

3- Belirtilen tarihlerde gelen ve 7 temmuzdan sonra çekilen kargolar için, kargo 8 temmuz 2016 saat 00:00 gelmiş gibi ardiye hesaplanmaya başlayacaktır. Bu kargolar 02-07 Temmuz arası ardiye ücretinden muaf olacaktır.

 

4- Parçalı gönderilerde son parçanın depoya giriş zamanına bakılarak,  yukarıda bahsedilen kurallara göre ardiye hesaplanacaktır.

 

5- İlgili tarihler arasında kapasite problemi nedeniyle IST varışlı özel veya özel işlem gerektiren (Dolaplık vb.) kargoların gönderilmemesi gerekmektedir. Gönderiminin zorunlu olduğu özel veya özel işlem gerektiren kargolara standart Ardiye tarifesi uygulanacaktır. Ardiye muafiyeti uygulanmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + 17 =