Turkish Airlines Open 2018’in şampiyonu; Justin Rose oldu

0
115

Turkish Airlines Open 2018’in şampiyonu; Justin Rose oldu.

 

İngiliz golfçü Justin Rose, rakibi Haotong Li’yi play-off’ta eleyerek, Antalya’da, Regnum Carya Golf ve Spa Resort’ta düzenlenen Turkish Airlines Open 2018’in şampiyonu oldu.

İlk play-off deliğindeki beraberlikten sonra gelen galibiyet, Rose’u dünyanın en iyi golfçüsü olarak taçlandırırken, geçtiğimiz yıl yine Turkish Airlines Open’da kazandığı şampiyonluk unvanını korumasını da sağladı.

Turkish Airlines Open 2018 şampiyonu Justin Rose galibiyetiyle ilgili olarak; “Bu bölgeye bayılıyorum, burası benim için gerçekten çok özel bir yer. Türkiye’yi yeniden ziyaret etmek harikaydı. Bu kez ailemi de yanımda getirdim ve annem burada harika bir hafta geçirdi.”

“Türkiye hızla büyüyen bir golf ülkesi ve böylesi güzel şartlarla eminim çok kısa sürede kendi şampiyonlarını yetiştirecek potansiyele erişecektir. Türk Hava Yolları sayesinde bu turnuva güçlendikçe, profesyonel golf kamuoyundaki değeri giderek artıyor. Öyle ki, Turkish Airlines Open sezonun en önemli noktalarından birini teşkil ediyor.”

“Burada kendimi evimde hissediyorum, ailemle müthiş bir hafta geçirmemi sağlayan herkese teşekkürler.” dedi.

Final oyunu sonrası turnuvayla ilgili görüş paylaşan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcısı Ahmet Olmuştur ise; “Öncelikle Justin Rose‘u turnuva şampiyonluğundan ötürü tebrik etmek istiyorum. Turkish Airlines Open 2018 sayesinde Belek’te inanılmaz bir hafta geçirdik. Geleneksel Türk misafirperverliği ile ülkemizin en önemli turizm noktalarından biri olan Antalya’nın doğal güzelliğini dünyanın dört bir yanından yüz milyonlarca insana sunan bu büyük turnuvada yer almanın mutluluğunu yaşadık. Dünyada hiç bir havayolunun uçmadığı kadar ülkeye uçan markamızın, Turkish Airlines Open’dan Turkish Airlines World Golf Cup amatör serisine kadar golfe her düzeyde sergilediği desteğin devam edeceğini buradan da vurgularken, tüm sporcularımıza ve keza konuklarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, önümüzdeki sene yine aynı yerde buluşmak dileğiyle diyorum.” dedi.

Sezonun sondan üçüncü turnuvası olan ve ayrıca Avrupa Tur (The European Tour) takviminin kritik bir parçasını oluşturan Turkish Airlines Open, dünyanın en fazla uluslararası destinasyonuna uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın 2013 itibariyle hayata geçirdiği, önemli spor etkinliklerinden biri olma özelliğine sahip.

Kapsamlı erişim gücü ile golf sporunun profesyonel ve amatör olmak üzere her seviyesine 6 yıldır güçlü bir bağlılık sergileyen Türk Hava Yolları, Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Antalya’nın, bugün dünyanın en popüler golf destinasyonlarından biri olarak kabul görmesinde aktif rol oynuyor.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 330 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 49 yurtiçi, 255 uluslararası olmak üzere dünyanın 122 ülkesindeki 304 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook,TwitterYoutubeLinkedin ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Avianca Brasil, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 193 ülkedeki 1.317 havalimanına 18.800’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) Juneyao Airlines tarafından da yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here