Latest Posts

Türk Mutfağı Haftası, Türk Hava Yolları Uçuşlarında ve Özel Yolcu Salonlarında Lezzet Şöleniyle Kutlanıyor

85 / 100

Türk Mutfağı Haftası, Türk Hava Yolları Uçuşlarında ve Özel Yolcu Salonlarında Lezzet Şöleniyle Kutlanıyor

Bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, Anadolu’nun binlerce yıl öncesine uzanan köklü tarihinden beslenen Türk yemeklerini 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası boyunca misafirleriyle buluşturuyor. Tarih boyunca sayısız medeniyetle etkileşim içinde şekillenen Türk yemekleri, dünyanın en lezzetli ikramlarını gökyüzüne taşıyan Türk Hava Yolları’nın uçuşlarında ve özel yolcu salonlarında yer buluyor. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kutlanan Türk Mutfağı Haftası’nda geleneksel lezzetler, ödüllü ikramlarıyla ön plana çıkan Türk Hava Yolları tarafından da özel etkinliklerle yolculara sunuluyor. Dünyanın en çok ülkesine uçan milli hava yolu, seçili uçuşlarda ve Özel Yolcu Salonlarında Türk Mutfağının seçkin ürünlerine yer vererek, misafirlerinin Türk Mutfağının yeme içme kültürünü daha yakından tanımasına olanak sağlıyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat Türk Mutfağı Haftası ikramlarıyla ilgili, “Bayrak taşıyıcı olarak kanatlarımızı ülkemizin değerleri için açmaya devam ediyoruz. Asırlardır ana yurdumuz Anadolu’da pişen yemeklerimizi Türk Mutfağı Haftası’nda gökyüzüne taşımanın ve bu lezzetleri yüzden fazla ülkeden gelen yüzbinlerce misafirimiz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Hava Yolları’mız gökyüzünde sunduğu ayrıcalıklı ikramları ile ödüller kazanıyorsa bu başarıda Türk misafirperverliğinden ilham alan hizmet anlayışımızın ve geleneksel lezzetlerimizin önemli bir katkısı var. Bayrak taşıyıcı olarak Türk mutfağının ve lezzetlerinin dünya mutfakları arasındaki bilinirliğine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Türk Mutfağı Haftası

Zengin seçenekleri ile tüm beslenme trendlerine cevap veren ve dünya mutfakları arasında özel yer bulan Türk Mutfağı, Anadolu’nun verimli topraklarında yetişen malzemeler ile birlikte sürdürülebilir bir lezzet geleneği sağlıyor. İkramlar hazırlanırken kalan malzemelerin değerlendirilmesiyle ortaya çıkan Ayva Tatlısı, Somata Şerbeti gibi ürünler bu değerli geleneğin devam ettirilmesine örnek olarak gösteriliyor.

Türk Mutfağı Haftası

Seçili uçuşlardaki ikram menülerinin Türk Mutfağını yansıtan özel lezzetler ile hazırlanması, Demirhindi Şerbeti ve Gül Şerbeti ikramında bulunulması, Türk Mutfağı Haftası hakkında bilgi veren menü kartı tasarımı gibi uygulamalarla farklı destinasyonlara seyahat eden yolculara özel etkinlik hakkında bilgi verilerek farkındalık sağlanıyor.  İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Hava Yolları Özel Yolcu Salonu’nun da düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Miami, Washington, Nairobi, Moskova ve Bangkok’ta da Türk Mutfağındaki özel ikramlara ve tanıtımlara yer verilerek farklı kıtalarda Türk Mutfağının kadim tarihi ve eşsiz tarifleri misafirlerle buluşuyor.

Türk Mutfağı Haftası

Türk Hava Yolları Hakkında: 

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 51 yurtiçi, 280 uluslararası olmak üzere dünyanın 128 ülkesindeki 331 şehirde 336 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya FacebookTwitterYouTubeLinkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir. 

Türk Mutfağı Haftası

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır.

Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Latest Posts

POPULER