Türk Hava Yolları’nın yurt dışında hizmet verecek ilk özel yolcu salonu, “Lounge Istanbul- Moskova” kapılarını bugün itibariyle açıyor.

0
167

Tasarım ve inşası Türk Hava Yolları’nın başarılı iştiraki Turkish DO&CO’ya ait, yurtdışında hizmet verecek ilk özel yolcu salonu“Lounge Istanbul-Moskova”, bu özelliği ile farklı bir önem arz ediyor. Mimarisinden ikram mönüsüne tüm detayları üzerinde azami dikkat sarf edilerek hayata geçirilen proje bir ilk olmasına mukabil yakın zamanda benzerlerinin geleceğinin de işaretlerini veriyor.

“Lounge Istanbul-Moskova” ile birlikte Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağını oluşturan destinasyonlardan yeni salonların hizmete girmesi, bayrak taşıyıcı havayolu şirketinin yakın gelecek gündemi içerisinde ilk sıralarda yer alıyor.

 “Lounge Istanbul- Moskova”nın açılış seremonisi bugün,Moskova Vnukovo Havalimanı Terminal A içerisindeTürk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Türk Hava Yolları Moskova Müdürü Mefail Deribaş,  Vnukovo Havalimanı Yürütme Kurulu Başkanı Vitaly Vantsev ve Vnukovo Havalimanı Genel Müdürü Vasily Alexandrov’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu açılış konuşmasında; “Kendi transfer merkezimiz İstanbul dışında yolcularımızın hizmetine ilk kez sunduğumuz uluslararası yolcu salonumuz ile yine bir ilke imza atmaktayız. Moskova Vnukovo Havalimanı içerisinde yer alan “Lounge Istanbul-Moskova” ile değerli komşumuz Rusya ile süregelen güçlü ilişkimizde gözle görülür bir aşama kat ediyoruz. Hali hazırda 10 noktadan oluşan Rusya uçuş ağımızı genişletmeye yönelik sürdürülen çalışmalarımızın yanı sıra bu tip faaliyetler ile de hizmet skalamızı genişletmekten ayrıca gurur duyuyoruz. Lounge Istanbul-Moskova’nın konuklarına uçaklarımızdaki konforu yaşatacağına inancımız sonsuz.” dedi.

Star Alliance havayolu ittifakı üyesi Türk Hava Yolları’nın, Moskova Vnukovo Havalimanı içerisinde Star branded olarak hizmet verecek özel yolcu salonunu, Star Alliance üyesi diğer havayolu şirketleri ile uçuş gerçekleştiren yolcular da kullanabilecek.

LOUNGE

635 m2 genişliğinde bir alan üzerine inşa edilen salon, aynı anda 150 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip. Tüm ikram unsurları Türk Hava Yolları’nın ikram partneri Turkish DO&CO tarafından yolcuların beğenisine sunulan “Lounge Istanbul-Moskova”da yolcular, dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin yanı sıra meşhur “Turkish Airlines Lounge Istanbul”un çokça talep gören Türkiye’ye özgü tat ve lezzetleri ile de buluşturuluyor.

Mutfak ve ikram üniteleri -pide ve ızgara çeşitlerinin yer aldığı üniteler, salata barlar, baklava gibi geleneksel tatlılar ve ayrıca diğer farklı lezzetleri içeren tatlı bankoları, soğuk ve sıcak içecek bankoları-, kütüphane, medya ekranı, bar konsolu, telekonferans salonu, bilgisayarlı çalışma alanı, şarj üniteleri, valiz bankoları ve ibadet odalarından oluşan salon, misafirlerine kablosuz internet hizmeti de sunmakta. Geleneksel Türk mimarisinin vazgeçilmez unsuru revakların hâkim olduğu tasarımı ile “Turkish Airlines Lounge Istanbul” ile benzerlik gösteren salonda yerel mimariden alıntılar da bulunuyor.

Hali hazırda 15 özel yolcu salonu ile hizmet veren Türk Hava Yolları, yolcularına benzersiz bir seyahat deneyimi sunmak adına geliştirdiği farklı projelere yenilerini eklemeye devam ederek Dünya’nın en iyi havayolu şirketi olma hedefi yolunda emin adımlarla ilerlemesini sürdürüyor.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here