Türk Hava Yolları’nın Kherson uçuşları başladı…

0
145

dn (17)Türk Hava Yolları’nın Kherson uçuşları başladı…

 

Dört yıl art arda Avrupa’daki en iyi havayolu seçilen Türk Hava Yolları uçuş haritasını genişletiyor ve Ukrayna’da yeni bir noktaya sefer düzenliyor.

 

Türk Hava Yolları haftada 4 kez İstanbul – Kherson – İstanbul uçuşlarını gerçekleştirecek. Türk Hava Yolları’nın yeni uçuş noktası Kherson’daki ve Güney Ukrayna’nın diğer bölgelerine gidecekler için uygun bir şehir.

dn (16)

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Kherson’a tarifeli seferlerinin başlaması nedeniyle resmi açılış töreni “Kherson” havalimanında gerçekleştirildi. Basın toplantısı Kherson Bölgesel Devlet Yönetimi Başkanı Sn. Andriy Putilov’un, Türkiye Cumhuriyeti Ukrayna Büyükelçisi Sn. Yönet Can Tezel’in ve Türk Havayolları’nın Pazarlama ve Satış Başkanı Sn. Ziya Taşkent katılımlarıyla gerçekleşti. Aynı zamanda Kherson, Kiev, Odessa, Dnepropetrovsk ve Lvov’daki Türk Hava Yolları genel müdürleri, “Kherson” havalimanının yöneticisi ve Kherson, Odessa ve Nikolaev’den iş adamları da açılışa katıldı.

 

Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satış Başkanı Sn. Ziya Taşkent: “Ukrayna şuan Türk Havayolları için öncelikli pazarlardan biridir. Kherson ve Ukrayna’nın güneyindeki diğer bölgeleri iyi bir potansiyele sahip ve uçuşlarımızla bu potansiyeli açığa çıkarmayı amaçlıyoruz. İstanbul-Kherson uçuşu ile yüksek hizmet standartlarımızı Ukrayna’daki tüm yolcularımız için daha uygun hale getirdik, ve açılışa özel fiyatlarla bilet satmaya karar verdik.”

dn (18)

İstanbul – Kherson – İstanbul güzergahında seyahat eden Türk Hava Yolları yolcuları Skytrax’tan ardı ardına yıllarca prestij ödülleri ile dünya çapındaki yolcuların memnuniyetini kazanmış yüksek hizmet standartlarının, ekonomi ve business sınıflarında rahat koltukların ve uçakta sürekli mükemmel ikram hizmetinin keyfini yaşayabilirler.

 

Kherson Bölgesel Devlet Yönetimi Başkanı Sn. Andriy Putilov: “Kherson” havalimanının önemli bir teknik potansiyeli var. Ülkedeki son olaylar dolayısıyla

Ukrayna’nın Güney’indeki hava taşımacılığına olan değerlendirilmemiş talepten kaynaklanan yolcu trafiğiyle başa çıkacaktır. Türkiye ile Kherson arasında başlatılan uçuşların bölgenin ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacağına eminim.”

dn (20)

İstanbul’dan Kherson’a tüm vergiler dâhil gidiş- dönüş 99 Euro ‘dan başlayan açılışa özel ücretlerle seyahat edilebilir. Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri, yeni açılan hatlarda ilk 6 ay boyunca %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.

 

Son 21 yıldır, Türk Havayolları Ukrayna’nın büyük şehirlerinden olan Kiev, Odessa, Simferopol, Donetsk, Dnepropetrovsk ve Lvov de temsilcilikleri bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here