Türk Hava Yolları’ndan frekans artışı

0
615
türk hava yolları

Türk Hava Yolları, Amsterdam uçuşlarında frekans artışına giderek Antalya, Izmir, Dalaman ve Bodrum’dan direkt seferlere başladı.

 

Türkiye’nin milli bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları, pandemi nedeniyle Türkiye-Hollanda arasındaki Schengen vizelerine uygulanan kısıtlamaların 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla kaldırılmasının ardından  Türkiye – Amsterdam uçuşlarında frekans artışı gerçekleştirdi.

Yapılan frekans artışıyla, İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarının yanı sıra Türkiye’nin gözde turistik noktaları dahil olmak üzere Anadolu’nun birçok noktasına  karşılıklı direkt seferler düzenlenecek.

1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren yaz dönemi boyunca (Temmuz-Ağustos) Amsterdam’a haftalık 70 frekans sefer yapılacak olup; İstanbul Havalimanı’ndan 35; Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 14; Antalya, Elazığ, Konya ve Kayseri’den 3; Ankara, Trabzon, Bodrum ve Dalaman’dan 2; İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan ise haftada 1 sefer icra edilecek.

Geleneksel mimarisiyle kenti süsleyen evleri, müzeleri ve çokkültürlülüğüyle tanınan Amsterdam, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti çiçek kokuları eşliğinde ağırlıyor.

Türk Hava Yolları, gökyüzü yeniden açılırken misafirlerine ‘Esnek Seyahat’ anlayışıyla konforlu ve güvenli uçuş imkanını, biletlemelerinde sınırsız değişiklik hakkıyla sunuyor. 31 Aralık 2021(dahil) tarihine kadar yapılacak biletlemeler için 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar sınırsız değişiklik hakkı sağlayan ‘Esnek Seyahat’ ile uçuşlarınız her zaman güvence altında. Detaylı bilgi için www.turkishairlines.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 269 uluslararası olmak üzere dünyanın 127 ülkesindeki 319 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 195 ülkedeki 1.250’den fazla havalimanına günlük 19.000’in üzerinde uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) olan Juneyao Airlines tarafından da, yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

türk hava yolları
türk hava yolları