Türk Hava Yolları ve Türkiye Ulusal Ajansı arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

2
126

dn 1

Türk Hava Yolları ve Türkiye Ulusal Ajansı arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

 

Uygulamaya geçirdiği sayısız yenilik ile havacılık alanında öncü bir profil kazanan Türk Hava Yolları, havacılık dışında hayata geçirdiği projelerle de önemli kurum ve kuruluşlarca örnek alınan küresel bir marka.

 

Spor, Kültür-Sanat, Bilim-Teknoloji ve Eğitim gibi birçok alana farklı bir katma değer sağlamak adına destek veren milli havayolu, yine Eğitim alanında örnek bir projeye imza atıyor.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olarak faaliyet gösteren ve Erasmus+ Programı kapsamında sağladığı hibe destekleriyle on binlerce vatandaşımıza yurt dışında eğitim, staj ve gönüllü çalışma imkânı sunan kamu kurumu, Türkiye Ulusal Ajansı ile birlikte ortak bir çalışma gerçekleştiriyor.

 

Türk Hava Yolları ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında imzalanan protokol ile Erasmus+ programı yararlanıcılarına, projeleri kapsamında gerçekleştirecekleri yurt dışı seyahatlerinde %20 bilet indirimi ve 10 kg. ek bagaj hakkı tanınıyor.

 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın himayelerinde ve katılımlarıyla, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu tarafından imzalanan protokole ilişkin tören, bugün Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

Protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler süreç içerisinde çeşitlenerek tarafların sosyal medya, internet sayfası ve basılı yayın gibi iletişim araçlarında kamuoyu ile paylaşılacak.

 

Protokol töreninde konuşan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır şunları kaydetti:

 

“Geçtiğimiz 10 yıllık dönemde Erasmus+ Programı kapsamında 24 binin üzerindeki projeye yaklaşık 600 milyon Avroluk kaynak tahsis edildi. Bu kapsamda, programlardan 400 binden fazla vatandaşımız faydalanmış ve 300 binden fazla vatandaşımız AB eğitim ve gençlik projeleri aracılığıyla yurt dışında eğitim ve iş birliği faaliyetleri gerçekleştirdi. 2014-2020 dönemi için de yaklaşık 900 milyon Avro’yu yine aynı şekilde vatandaşlarımızın kullanımına açmış bulunuyoruz.

 

İmzaladığımız protokol ile Erasmus+ Programı yararlanıcıları, Türk Hava Yolları ile daha ekonomik uçacak, daha çok bagaj hakkına sahip olacak ve ortak tanıtımlar ile Erasmus+ Programı daha geniş kitlelere ulaşacak. Bu anlamda Türk Hava Yolları’na ülkemizin geleceğini şekillendiren gençlerimize ve eğitim sektörüne sağladığı bu önemli katkı için teşekkür eder, iş birliğinin ülkemize hayırlı olmasını dilerim.“

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ise konuşmasında; “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi ve Avrupa Birliği hedeflerine ulaştıracak nesillerin yetişmesine katma değer sağlamanın gururu içerisindeyiz. Bu hedeflere bizleri ulaştıracak gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak tüm projelerde etkin rol üstlenmek bizlerin daimi önceliği. Avrupa Birliği Bakanlığımızın himayesinde, Türkiye Ulusal Ajansı ile birlikte fiiliyata geçirdiğimiz bu iş birliğinin kurumlara ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

DSC_0131 DSC_0140 DSC_0156 DSC_0225 DSC_0238 DSC_0253 DSC_0283 DSC_0331 DSC_0347 DSC_0415 DSC_0427 DSC_0461 DSC_0509 DSC_0524 DSC_0526 DSC_0530 DSC_0539 DSC_0543 DSC_0545 DSC_0558 DSC_0580 DSC_0582

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here