Türk Hava Yolları ve Cezayir Havayolları Kod Paylaşımı Anlaşması İmzaladı

0
89

thy_cezayirTürk Hava Yolları ve Cezayir Havayolları Kod Paylaşımı Anlaşması İmzaladı

Türk Hava Yolları ve Cezayir’in bayrak taşıyıcı havayolu Air Algérie (AH), Cezayir ve Türkiye arasındaki güzergâhlarda iki havayolunun müşterilerine daha fazla seyahat imkânı sağlayacak bir kod paylaşım anlaşmasına imza attılar. Anlaşma 15 Mayıs 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

İmza töreni Cezayir’de gerçekleşti. Söz konusu anlaşma, her iki havayolunun Genel Müdürleri Mohamed Abdou Bouderbala ve Doç .Dr. Temel Kotil tarafından resmi makamlar huzurunda imzalandı.

Yeni imzalanan Kod Paylaşımı Anlaşması, iki havayolu şirketi arasındaki ticari işbirliğini genişletmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda, her iki havayolunun yolcularına Cezayir ve Türkiye arasında daha fazla seyahat seçenekleri sunacaktır.

Anlaşma şartlarına göre, Air Algérie ve Türk Hava Yolları birbirlerinin İstanbul – Cezayir v.v. ve İstanbul – Konstantin v.v. arasındaki uçuşlarına kod koyabilecektir. Ek olarak, Air Algérie; Türk Hava Yollarının İstanbul – Oran v.v. ve İstanbul – Tlemsan v.v. ile İstanbul – Batna v.v arasında gerçekleştirdiği seferlere kendi kodunu koyacaktır. Türk Havayolları ise Air Algérie’nin Cezayir – Sabiha Gökçen v.v., Oran – Sabiha Gökçen v.v.ile Annaba – İstanbul v.v. hatlarında gerçekleştirdiği seferlere kendi kodunu koyacaktır. Bahse konu anlaşma, önümüzdeki süreçte iki ülke ötesindeki noktalar için de kod konulmasına imkân sağlayabilecektir.

Mohamed Abdou Bouderbala Türk Hava Yolları gibi hızla büyüyen ve yaygın uçuş ağına sahip bir havayolu ile kurulan ticari ortaklıktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Bouderbala Air Algérie’nin ilk Codeshare Anlaşmasını akdetmekten memnun olduklarını ve bu başarının kendileri için önemli bir tecrübe olduğunu vurguladı. Bouderbala ayrıca, bu anlaşmanın iki havayolu için de verimli olacağından ve çok yakında genişletileceğinden emin olduğunu ifade etti.

Dr. Temel Kotil:“Her iki havayolunun uçuş ağları kapsamında yolcuların seyahat imkânlarını maksimize edecek bir Kod Paylaşımı Anlaşması anlaşması imzalayarak Ortaklığımızı geliştirmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Havayolları olarak, İstanbul’dan Cezayir’in beş farklı şehrine tarifeli sefer düzenlemekteyiz ve iki kardeş toplum arasında önemli köprüler kurabilmek için karşılıklı işbirliği ile yapılan bu hizmetlerle elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Türk Hava Yolları olarak, Air Algérie’nin ilk Codeshare partneri olmaktan onur duyuyoruz ve bu ortaklığın iki ülke arasında hızla gelişen ilişkiler bakımından, her iki havayoluna da büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz ” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here