GÜNCEL SON HABERLER

Türk Hava Yolları Travel + Leisure Dergisi tarafından ‘Dünyanın En İyileri’ Arasında Gösterildi

85 / 100

Türk Hava Yolları Travel + Leisure Dergisi tarafından ‘Dünyanın En İyileri’ Arasında Gösterildi

Global taşıyıcı, Travel + Leisure Dergisi tarafından düzenlenen ödüllerde en iyi 10 havayolu arasında gösterilirken İstanbul Avrupa’nın 1 numaralı şehri seçildi. Ödüllerde ayrıca Türk Rivierası’nın gözde destinasyonlarından Bodrum da yer aldı.

Travel + Leisure dergisi tarafından düzenlenen ödüllerde okuyucular en gözde havayollarını, havalimanlarını, otelleri, tur operatörlerini ve şehirleri oyladı.  Bu sene 26.sı düzenlenen ‘Dünyanın En İyileri’ ödül programında dünyada en çok ülkesye uçan havayolu olan Türk Hava Yolları “En İyi 10 Uluslararası Havayolu” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türk Hava Yolları’nın bu başarısının yanında İstanbul da “Avrupa’nın En İyi Şehirleri” kategorisinde “dikkat çekici yeni havalimanı şehre öyle kusursuz bir karşılama sağlıyor ki, ankete katılım gösteren pek çok kişi havalimanına varışlarını seyahatlerinin en güzel anıları arasında görüyor” yorumu ile birinci sıraya yerleşti. Türk Hava Yolları’nın dünya çapındaki Lounge İstanbul’u da tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacağı öngörülen yeni havalimanında yer alıyor. Doğu ve Batı’nın buluştuğu İstanbul, ödüllerde yalnız da değildi. Sıralamada Ege sahilindeki popüler tatil destinasyonu Bodrum da yer aldı.

            Konu ile ilgili, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Travel + Leisure dergisinin yıllık okuyucu anketinde en iyiler arasında yer almak son derece sevindirici. Dünyaca ünlü Türk misafirperverliğimizi, birinci seviye hizmetlerimizi ve geniş uçuş ağımızı misafirlerimize ve Travel + Leisure okuyucularına sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Türk Hava Yolları uçuşlarının ardından yolcular, Travel + Leisure’ın Avrupa’nın bir numaralı şehri sınıflandırmasını hak eden İstanbul’un manzaralarının ve seslerinin keyfini çıkarabilir, Ege sahilinin güzelliğini ise Bodrum’u ziyaret ederek deneyimleyebilir.” dedi.

Yakın zamanda duyurduğu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 11. destinasyonu Dallas Fort Worth Uluslararası Havalimanı’na uçuşlarını bu ay başlatacak olan milli bayrak taşıyıcı, geçtiğimiz mayıs ayında da yine ABD’de Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na uçuşlarını başlatmıştı. Ayrıca sıcak yemek ve içecek servislerinin dahil olduğu Premium uçuş hizmetlerini pandemi sebebiyle bir süre askıya alan küresel taşıyıcı lezzetli ikramlarını iki saat on beş dakikadan daha uzun uçuşlarında Business ve Ekonomi Sınıfı için yeniden sunmaya başladı.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 371 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 276 uluslararası olmak üzere dünyanın 127 ülkesindeki 326 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 195 ülkedeki 1.250’den fazla havalimanına günlük 19.000’in üzerinde uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) olan Juneyao Airlines tarafından da, yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

Türk Hava Yolları Travel + Leisure Dergisi tarafından ‘Dünyanın En İyileri’ Arasında Gösterildi
türk hava yolları
Türk Hava Yolları Travel + Leisure Dergisi tarafından ‘Dünyanın En İyileri’ Arasında Gösterildi
Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER