Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Onur Air Taşımacılık A.Ş. (Onur Air) arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı.

0
106

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Onur Air Taşımacılık A.Ş. (Onur Air) arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Onur Air, Onur Air filosundaki Airbus A330 tipi uçakların ve komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşmeyi imzaladı.Sözleşme 2023 yılına kadar geçerli olacak.

 

         Anlaşma  kapsamında sağlanacak parçalar ATA (Hava Taşıyıcıları Birliği) bölüm listesi esaslı olup hizmetler Türk Hava Yolları  Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki merkezinden ve dünya genelindeki operasyon noktalarından sağlanacak. Bakımı yapılacak parçalar ise Türk Hava Yolları  Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bölgenin en büyük bakım onarım tesislerinde işlem görecek. Bu sözleşme ile taraflar arasındaki güçlü iş birliği daha da pekiştirilmiş ve Türkiye’nin küresel havacılıktaki gelişimine katkı sağlayacak önemli bir dayanışmaya imza atılmış oldu.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Genel Müdürü Ahmet Karaman anlaşma ile ilgili açıklamasında “Onur Air ailesine A330 filosu, komponent bakımı ve yedek parça desteği konusunda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye güvendikleri için teşekkür ederim. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. dünya üzerinde 3 kıtada 700’den fazla uçağa teknik destek sağlayan büyük bir markadır.” açıklamalarında bulundu.

        Onur Air Genel Müdürü  Teoman Tosun ise “Uçaklarımızı alanında dünya markası olan Türk Hava Yolları  Teknik A.Ş.’ye emanet ettiğimiz için mutluyuz. Bu anlaşma sayesinde gözümüz arkada kalmıyor. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin dünya standartlarındaki hizmetlerine güveniyoruz. Dünyada en büyük A330 işleticisi olan Türk Hava Yolları’na hizmet sunan bakım merkezinden hizmet alıyor olmak bizi daima mutlu edecek.”dedi.  Teoman Tosun ayrıca Türk Hava Yolları  Teknik A.Ş. ’nin sunduğu hizmetleri Onur Air’in A330 operasyonu için en ideal çözüm olması nedeniyle tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

 

THY Teknik A.Ş. Hakkında:

THY Teknik (IATP: TKT), bir THY A.O. şirketidir (BIST: THYAO) ve bölgesinde lider, Dünyada öncü bir bakım merkezidir. THY Teknik uçak gövde bakım, boya, komponent bakım, mühendislik, araştırma geliştirme (tasarım ve üretim) alanlarında Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika’daki havayollarına 7000 personeli ile kaliteli ve zamanında hizmet sunmakta, 2015 yılında yılında en iyi bakım merkezi ödülünü almış tescilli bir MRO’dur.

Onur Air Hakkında:

Onur Air (IATA: 8Q, ICAO: OHY),, başarılı bir havayolu, bir öncü ve uçuş emniyetini herşeyden önde tutan bir işleticidir. Onur Air ana uçuş merkezleri İstanbul, Antalya ve Cidde’dir. Sektörde 26 yıllık geçmişe sahip olan Onur Air 14Airbus A320/A321 ve 11 Airbus A330 tipi uçak işletmektedir. Onur Air ayrıca EASA-SHY 145 bakım yetkisine sahip olup, kendi filosu dahil bir çok havayoluna teknik hizmet sunmaktadır.