Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı

0
94

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal, Atlasglobal filosundaki Airbus A320 komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşmeyi yenileyerek imzaladı, sözleşme 2023 yılına kadar geçerli olacak.

 

Sözleşme kapsamında sağlanacak parçalar ATA (Hava Taşıyıcıları Birliği) bölüm listesi esaslı olup hizmetler Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki merkezinden ve dünya genelindeki operasyon noktalarından sağlanacak. Bakımı yapılacak parçalar ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bakım onarım tesislerinde işlem görecek.

Bu yenilenen sözleşme ile 2013 yılında başlayan, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasındaki 5 yıllık anlaşmanın bir 5 yıl daha devamı sağlanırken, Türkiye’nin küresel havacılıktaki  yükselişine katkı sağlayacak önemli bir adım da atılmış olundu.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Genel Müdürü Ahmet Karaman, “Atlasglobal ailesine A320 filosu, komponent bakımı ve yedek komponent desteği konusunda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye güvendikleri için teşekkür ederim. Sözleşmenin 5 yıl daha uzatılması, Atlasglobal’in A320 ailesi için sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin ve duyulan memnuniyetin göstergesidir. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 100’den fazla havayoluna teknik hizmet desteği sağlayan büyük bir markadır.” açıklamalarında bulundu.

Atlasglobal CEO’su Sermed Temizkan ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin sunduğu hizmetin kalitesine güveniyoruz, Dünyanın önde gelen, lider ilk 10 bakım merkezinden biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’den hizmet alıyor olmaktan mutluyuz. Atlasglobal ailesi adına, A320 uçaklarımız ile genişleyen uçuş ağı operasyonumuz sürecinde teknik hizmetlerde daimi destekçimiz olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye teşekkür ederim.” dedi.

THY Teknik A.Ş. Hakkında:

THY Teknik (IATP: TKT), bir THY A.O. şirketidir (BIST: THYAO) ve bölgesinde lider, Dünyada öncü bir bakım merkezidir. THY Teknik uçak gövde bakım, boya, komponent bakım, mühendislik, araştırma geliştirme (tasarım ve üretim) alanlarında Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika’daki havayollarına 7000 personeli ile kaliteli ve zamanında hizmet sunmakta, 2015 yılında yılında en iyi bakım merkezi ödülünü almış tescilli bir MRO’dur.

 

Atlas Global Hakkında:

Atlas Global (IATA: KK, ICAO: KKK), yolcuları tarafından uçuş deneyimi arzulanan bir havayolu, bir öncü yenilikçi, ve uçuş emniyetini her şeyden önde tutan bir işleticidir. Atlas Global ana uçuş merkezleri İstanbul, ve Kiev’dir. Atlas Global toplam 23 Airbus A320/A321 tipi uçak işletmektedir. Atlas Global ayrıca pilot yetiştiren Atlantik Uçuş Okulu – AFA ve EASA-SHY 145 yetkisine sahip, kendi filosu dahil bir çok havayoluna teknik hizmet sunan ATS Team iştiraklerine sahiptir.