Latest Posts

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Kabiniçi Bakım ve Komponent Bakım Personeli Arıyor

GENEL NİTELİKLER
İlan Kriterleri
T.C. Vatandaşı olmak
01.01.1990 sonrasında doğmuş olmak
Adli sicil, adli sicil arşiv kaydı ve GBT kaydı bulunmamak
Vardiyalı düzende çalışabilmek
Teorik eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ve pratik eğitimlerde İstanbul’da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek
Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)
Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak
Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak
Takım çalışmasına yatkın olmak
CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
Hidrolik ve mekanik uçak komponentlerinin arıza tespit, bakım ve onarımlarını yapabilecek,
Teknik resim okuyabilen ve yorumlayabilen,
Sorumluluğunun gerektirdiği teknik verileri ve prosedürleri bilecek ve bunlara uygun hareket edecek,
Mekanik tamir ve bakımda kullanılan el aletlerine hâkim ve el becerisi yüksek olan,
Titiz ve düzenli çalışmaya önem veren
Anadolu Teknik Liseleri ve Teknik Liselerin; Uçak Bakım Gövde Motor, Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği bölümlerin birinden mezun olmak
Meslek Yüksek Okullarının; Döküm, Endüstriyel Kalıpçılık, Gemi Makineleri, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Metalurji, Otomotiv Teknolojisi, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Uçak Teknolojisi gibi Kabiniçi veya Komponent bakım onarım işinde çalışabilecek mekanik ve elektronik bölümlerin birinden mezun olmak.
İŞ TANIMI
THY Teknik A.Ş. – Kabiniçi Bakım Personeli ve Komponent Bakım Personeli

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 8000 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Bu ilan kapsamında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Kabiniçi Bakım Elemanı Eğitimİ ve Komponent Bakım Elemanı Eğitimi düzenlenecektir.

Eğitim programının teorik kısmı Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde pratik kısmı ise THY Teknik A.Ş.’nin İstanbuldaki tesislerinde yapılacaktır. Eğitim süresi4 ay olup eğitimi başarıyla bitiren kursiyerlerKabiniçiveya Komponent bakım onarımı alanında istihdam edilecektir.

İlanımıza başvuran adayların Kocaeli İŞKUR’un açmış olduğu 711730portal numaralı ilana da başvurması gerekmektedir.

Önemli Tarihler:
İlan başvuru tarihleri: 25 Ekim 2018 – 05 Kasım 2018
Sınav tarihi: 11 Kasım 2018

Başvur

 

tk teknik e1502466218996

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.