Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Boya Personeli Alacak

0
233

GENEL NİTELİKLER

Boya Personeli

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 8.500 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Görev Tanımı

Uçak ve uçak komponentlerinin zımpara, maskeleme, temizlik gibi boya öncesi hazırlıkları ve boya uygulamalarını yapmak, çalışma alanının temizliğini sağlamak, boyama sırasında ihtiyaç duyulan malzeme gereksinimlerini amirine bildirmek, kendi bölümleri ile ilgili düzeltici ve önleyici faaliyetlerin yerine getirilmesine katkı sağlamaktır.

İstihdam Sürecinde İzlenecek Yol

Bu ilan kapsamında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR Eskişehir İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Boya Eğitimi düzenlenecektir.

Eğitim programının teorik kısmı yaklaşık 2,5 ay Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri, pratik kısmı ise kursun son 2 ayında THY Teknik A.Ş.’nin İstanbuldaki tesislerinde yapılacaktır. Nisan ayı sonunda başlaması planlanan eğitimin toplam süresi yaklaşık 5 ay olup, eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler Uçak Boya alanında istihdam edilecektir.

İlanımıza başvuran adayların Eskişehir İŞKUR’un açmış olduğu 768484 portal numaralı ilan üzerinden de başvurması gerekmektedir.

Genel Kriterler

• T.C. Vatandaşı olmak

• 01.01.1991 sonrasında doğmuş olmak

• Adli sicil, adli sicil arşiv kaydı ve GBT kaydı bulunmamak

• Teorik eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ve pratik eğitimlerde İstanbul’da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek

• Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

• Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği tercihen en az 1 yıl tecilli olmak

• CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A1 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak

• Aşağıda belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak;

Meslek Yüksek Okulların;

o Boya Teknolojisi

o Mobilya ve Dekorasyon

o Seramik, Cam ve Çinicilik

o Kimya Teknolojisi

o Oto Boya ve Karoser

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerin;

o Boya Üretimi ve Uygulama

o Otomotiv Boya

 

Aranan Nitelikler

• Takım çalışmasına yatkın

• Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip

• Birden fazla işi üstlenebilecek, pratik ve sonuç odaklı

• Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli

• Vardiyalı düzende çalışabilecek

• Eğitime kesintisiz devamı kabul etmek

 

Sosyal İmkânlar

THY Teknik A.Ş. çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, aile için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, kadın çalışanlar için kreş imkânı ya da yardımı, indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkânları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu sosyal olanaklar arasında yer alır.

 

Önemli Tarihler:

 İlan başvuru tarihleri: 28 Mart 2019 – 07 Nisan 2019

 Online Sınav tarihi: 13 Nisan 2019

(Sınava katılacak adaylara bildirim 11 Nisan 2019 tarihinde mail/mesaj yoluyla yapılacaktır)

 

TIKLA 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here