TÜRK HAVA YOLLARI KARAÇİ’DE BÜYÜK POTANSİYEL GÖRÜYOR

0
155

Türk Hava Yolları Karaçi uçuşlarına 29 Şubat 2016 itibariyle sefer ilave etti.

Böylece Türk Hava Yolları şimdi Karaçi’ye haftalık 14 uçuş yapmış olacak.  Bu açıklama Türk Hava Yolları Genel Müdürü Sayın Fatih Atacan Temel tarafından, Karaçi’de 2015 yılı  acenta ödül töreninde yapıldı.

Türk Hava Yolları’nın 35.yılını kutladığı yıl , Karaçi’den yeni bir günlük uçuşa daha başlanıldığını söyledi.

thy logo_1

Türkiye ile Pakistan arasındaki artan ilişkiyi vurgulayan Fatih,  turistler ve iş adamları için iki ülke arasında büyük ölçüde genişleyen bir trafik olduğunu söyledi.

2015 yılında, 82.500 kişinin Türk Havayolu ile Karaçi’ye gidip geldiğini bildirdi. 2013 yılında Türk Hava Yolları’nın Karaçi’ye haftada sadece 4 uçuş yaptığını hatırlattı ,Mart 2014’te  günlük uçuşlara başlandığını şimdiyse Karaçi’ye her gün iki uçuş olacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları ‘nın Avrupa’daki pazar payının  % 17 ‘den % 22’ye yükseldiğini ve Karaçi’ye günlük iki  sefer yapılmasının da bu büyümenin sonuçlarından olduğunu bildirdi.

Türk Hava Yolları Yıllık Acenta Ödülleri‘ne her yıl ev sahipliği yapmaktadır. Bu ödüller  devamlı iş desteği sağlayan acentalara, bağlılıklarının tanınması ve takdir edilmesi sebebiyle Karaçi’deki  THY üst seyahat acentalarına veriliyor. Genel Müdür Sayın Fatih Atacan TEMEL ‘in yanısıra, Türk Havayolları’nın diğer üst düzey yetkilileri de ödül törenine katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here