Türk Hava Yolları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin üçüncü büyük destinasyonu Sharjah’ı uçuş ağına ekledi

0
126

Türk Hava Yolları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin üçüncü büyük destinasyonu Sharjah’ı uçuş ağına ekledi.

 

Dünyanın en çok ülkesine uçan Türk Hava Yolları, uçuş ağını her geçen gün genişletiyor. Bayrak taşıyıcı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Sharjah’a tarifeli seferleri başlattı. Ayrıca Sharjah, Türk Hava Yolları’nın uçuş ağına eklediği 307. destinasyon oldu.

Türk Hava Yolları’nın Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi ve Dubai’nin ardından 3. uçuş noktası olarak Sharjah’a düzenleyeceği seferler, İstanbul-Sharjah-İstanbul parkurunda icra edilecek.

Hat açılışı programında açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur: ‘’İstanbul Havalimanı ile birlikte Türk havacılığında ve turizm sektöründe yeni bir dönem başladı. Yeni, devasa operasyon merkezimiz bize uçuş ağımızı genişletme noktasında eşsiz bir performans sergileme avantajı sağlıyor. Bugün, yeni dönem stratejimizin bir parçası olarak Sharjah’ı, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Abhu Dhabi ve Dubai’den sonra üçüncü destinasyon olarak Türk Hava Yolları’nın sürekli genişleyen uçuş ağına eklediğimiz için oldukça mutluyuz. dedi.

Türkçede Şarika olarak da adlandırılan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin üçüncü büyük ve en kalabalık noktası olan Sharjah, 1998 yılında Arap Dünyası’nın Kültürel Başkenti seçildi. Çöl sıcağından kaçarcasına kurulmuş bir kıyı kenti olan Sharjah, eski ama modern, nüfus yoğunluğuna rağmen huzurlu; ayrıca tarih, kültür ve ekonomi yönünden de zengin bir yer olması nedeniyle buraya seyahat eden turistlerin ilgisini çekmektedir.

 

 

 

 

 

Sharjah’a 11 Nisan 2019 tarihi itibarıyla tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK 754 Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar IST 00:20 SHJ 05:55
TK 755 Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar SHJ 06:50 IST 10:35

 

*Tüm saatler lokaldir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here