Türk Hava Yolları Bayram Modunda

0
963

Türk Hava Yolları Bayram Havasında

Kurban Bayramı tatili için seyahat eden vatandaşlar, Türk Hava Yolları’nı adeta uçuruyor. Milli havayolu 2019’dan sonra ilk kez bugün 200 bin yolcu barajını aşacak. Türk Hava Yolları (THY), bugün bin 364 seferle 200 binden fazla yolcuyu taşıyacağını duyurdu. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, twitter hesabından yaptığı paylaşımda;

“Bayram havasında uçuyoruz. Bugün yaklaşık her dakika bir Türk Hava Yolları uçağı gökyüzüne yükseliyor ve biz 1364 uçuşumuzda 200 binin üzerinde misafirimizi ağırlıyoruz. Avrupa’da, kara bulutlardan en hızlı ve güçlü sıyrılan havayolu olarak pandemi öncesini aratmıyoruz.”

THY’den verilen bilgilere göre, 200 bin yolcu barajının 2019 sonrası ilk kez aşılacağı açıklanırken bugün %73.4 genel doluluk oranı beklendiği belirtildi.

İstanbul Havalimanı en yoğun kalkış ve varış yapılacak havalimanı olacak. Bu havalimanında 434 THY uçağı 70 bin yolcu ile havalanacak.

İstanbul Havalimanı’na teker koyacak 424 THY uçağının ise 61 bin yolcu taşıyacağı rakamların gün içindeki talebe göre pozitif yönde değişebileceği belirtiliyor.

Türk Hava Yolları Bayram Modunda
Türk Hava Yolları Bayram Modunda