Türk Hava Yolları, Avrupa’da iki önemli noktaya sefer kararı aldı

0
172

Türk Hava Yolları, Avrupa’da  iki önemli noktaya sefer kararı aldı:  Dubrovnik (Hırvatistan) ve Kosice (Slovakya)

 

Dünyada en çok ülkeye uçan, Avrupa’nın En İyi Havayolu ödülüne sahip (2015 Skaytrax değerlendirmelerine göre), 2015 yılında tarihi kara ulaşan (1 Milyar 69 Milyon ABD Doları net kar) Türk Hava Yolları’ndan yolcularına bir müjde daha var:

 

Bayrak Taşıyıcı havayolu, uçak müsaitliğine bağlı olarak, Dubrovnik (Hırvatistan) ve Kosice (Slovakya)’ye tarifeli seferler başlatmaya karar verdi.

 thy a321_

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifeleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden  veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 Yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün  304 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 235  uluslararası, 49 yurtiçi olmak üzere dünyada 284 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. 2015 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 7. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi”, 2013 ve 2014 yıllarında “En İyi Business Class İkram Servisi” ödüllerini elde eden Türk Hava Yolları, 2015 yılında da Skytrax değerlendirmesinde dünyanın “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu”  ödüllerine lâyık görüldü. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, 1997 yılında uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım ve kusursuz hizmet sunan ve ilk küresel bazlı havayolu ittifakı olarak kurulan Star İttifakı üyesidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödüllerine lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Avianca Brasil’in entegrasyonunun hali hazırda sürdüğü Star İttifakı, genel olarak 193 ülkede 1.321 havaalanına 18.500’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Star İttifakı ile ilgili daha detaylı bilgiye  www.staralliance.com web sitesinden ya da Facebook, Twitter, Youtube veya LinkedIn hesapları üzerinden ulaşılabilir.