Latest Posts

Türk Hava Yolları, APEX 2022 yolcu değerlendirmesinde Avrupa’nın en çok ödül kazanan havayolu oldu

84 / 100

Türk Hava Yolları, APEX 2022 yolcu değerlendirmesinde Avrupa’nın en çok ödül kazanan havayolu oldu

APEX  2022 yılı yolcu değerlendirmesinde Türk Hava Yolları Avrupa’nın “En İyi İkram ve Servis” ve “En İyi Koltuk Tasarımı” ödüllerine layık görülerek Avrupa’nın iki ödül alan tek havayolu oldu.

Yolcu geri bildirimlerine dayanan ilk havayolu derecelendirme programı olmasıyla öne çıkan APEX (Airline Passenger Experience Association) 1.2 milyon yolcunun oylarıyla belirlenen 2022 yılı değenlendirme sonuçlarını Dublin’de gerçekleştirilen törenle duyurdu. Türk Hava Yolları “En İyi Koltuk Tasarımı” ve “En İyi Yiyecek&İçecek İkramı” ödüllerine layık görülerek, Avrupa’da en fazla ödül alan havayolu unvanını kazandı.

Dünya çapında yaklaşık 600 havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen bir milyonun üzerinde uçuş, yolcular tarafından puanlanarak, Koltuk Konforu, Kabin Servisi, Yiyecek & İçecek İkramı, Eğlence Sistemi ve Wifi kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat APEX ödülleriyle ilgili olarak; “Standartları yazılı kurallarla belirlenmiş bir sektörde, misafirlerimize beklentilerinin ötesinde hizmet sunmak için çalışıyoruz. Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor,  yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz.

Kabin içi dizaynımız, koltuklarımızın ergonomik tasarımı, uçuşta sunduğumuz ikram, seyahat setlerimiz, uçak içi eğlendirici ürünlerimiz ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımızla misafirlerimize yolculuklarını ayrıcalıklı kılmak için çalışıyoruz.” dedi.

türk hava yolları, THY paris

APEX CEO’su Dr. Joe Leader Türk Hava Yolları’nın değerlendirmedeki başarısı ile ilgili; “World  Class ödüllü Türk Hava Yolları, APEX 2022  değerlendirmesinde yolcu oyları ile Avrupa’nın birinci sınıf havayolu ilan edilerek  Avrupalı diğer havayollarından daha fazla ödüle layık görüldü. “Avrupa’nın En İyi Yemek & İçecek” ve “Avrupa’nın En iyi Koltuk Konforu” kategorilerinde ödül alan Türk Hava Yolları’nı tebrik ediyorum. Uçan Şefleri ile benzersiz bir ikram deneyimi sunan Türk Hava Yolları, misafirlerinin bu yöndeki beklentilerinin üzerinde bir performans sergilemekte. Ayrıca tüm kabin sınıflarında  koltuk konforuna verdikleri önemle  kazandıkları ödülden dolayı da tebrik ediyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları uçuş emniyeti, maliyet ve sürdürebilirlik çerçevesinde misafirlerine seyahatlarini daha keyifli kılacak yeniliklerle buluşturmaya devam ediyor.

türk hava yolları

Türk Hava Yolları Hakkında: 

 1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 377 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 53 yurtiçi, 286 uluslararası olmak üzere dünyanın 129 ülkesindeki 336 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır.

Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Latest Posts

POPULER