Türk Hava Yolları 10 Yıldır Katar’da

0
179

thy katarTürk Hava Yolları , 19 Nisan 2016 tarihinde basının da davet edildiği , seyahat acentaları ve müşterilerinin katıldığı gala gecesinde Katar Doha’daki 10 yılını kutladı.

THY, bu geçen zaman içerisinde Türkiye ile Katar arasındaki gelişmelerin inanılmaz derecede geliştiğini ve daha da artan yolcu talebi beklediklerini açıkladı.

Türk Hava Yolları yöneticilerinden Adem CeylanMehmed Kürşad Caymaz ve  Türkiye Katar şefi Fatih Tigrak geceye ev sahipliği yaptılar.

Konuklar , Türk yemekleri ve canlı performanslar eşliğinde keyifli bir gece geçirdiler. Türk Hava Yolları müşterilerine ödül ve tüm dünya destinasyonlarını kapsayan seyahat biletleri dağııtı.

27 Mart 2006 yılında Katar serüvenine başlayan THY inanılmaz bir süreç yaşadı. Yolcu potansiyelin her geçen gün arttığı Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) , THY için vazgeçilmez bir uçuş noktası oldu.

Türk Hava Yolları , Doha’ya her gün tarifeli iki yolcu uçağı ve haftada bir gün Katar kargo uçağı ile hizmet vermekte.

Bu servisler sayesinde yolcu ve katar hava kargo sundanda ciddi artışlar yaşandı. 2016 yılında %25’in üzerinde bir artış bekleniyor.

THY, geceye katılan, müşterilerine , seyahat acentalarına ve medya mensublarına teşekkür ederken , Katar ‘ın öneminden bahsettiler ve şöyle denildi;

” Ortadoğu’da en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Katar , bizim için önemli ve dinamik bir pazar. Bu yüzden  operasyonlarımızı arttırmaktan mutluyuz. “