TNT Malta Uçuşlarına Başladı

0
107

tnt

TNT, ekonomi dinamiği içerisinde ticareti kolaylaştırmayı hedefleyen son yatırımıyla Malta’ya doğrudan uçuşlara başladı. Müşteriler nezdinde daha kısa transit süresi, ihracatta daha geç toplama saatleri, ithalatta daha hızlı dağıtım ve daha büyük ve ağır gönderilere imkan tanınması anlamına gelen doğrudan uçuşlar, haftanın beş günü Boeing 737-400 ile gerçekleştirilecek.  Geliş ve gidişlerde Marsilya uğramalı olarak gerçekleşen uçuşlar Malta’ya ve Malta’dan tüm Avrupa ve Türkiye’ye ertesi gün teslimi mümkün kılıyor.

ÇETİN YALÇIN: “TÜRKİYE’DEN MALTA’YA HATIRI SAYILIR BİR İHRACAT SÖZ KONUSU”

TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın, “Türkiye’ye Malta’dan ithalat az olsa da Türkiye’den Malta’ya hatırı sayılır bir ihracat söz konusu. Malta’nın doğrudan uçuşlarla Avrupa havayolu ağımıza katılmasıyla sunduğumuz seçenek ve esneklik de arttığı gibi, TNT olarak Güney Avrupa ve Akdeniz’de ticaret potansiyelinin gelişmesine de katkıda bulunuyoruz” dedi. Yalçın’a göre TNT, Kosova, Venedik Tel Aviv ve Malta’dan sonra da hava ve karayolu ağlarını güçlendirmek üzere yatırımlara devam edecek.

Malta, elektronik endüstrisi, tıbbî cihazların üretimi ve ecza sanayii başta olmak üzere pek çok endüstriye ev sahipliği yapıyor. IMF’ye göre, son yılların gayrisafi yurtiçi hasılası en hızlı büyüme gösteren Euro ülkelerinden biri olan Malta’nın ekonomisi ithalat talebinin artışı ve dengeli bankacılık sektöründen güç alıyor; aynı büyümenin 2015’te de devam etmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here