THY'ye dört ödül

0
205

2014 Skytrax yolcu değerlendirme sonuçlarına göre Türk Hava Yolları (THY) son dört yıldır ‘Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi’, dünya’nın ‘En İyi Business Class İkram Servisi’, ‘En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı’ ve ‘Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi’ ödüllerinin sahibi oldu.
‘Skytrax Yolcu Tercih Ödülleri’hde THY geçtiğimiz üç yılda olduğu gibi bu yıl da ‘Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi’ ödülünün sahibi oldu. Son yıllarda, uzun menzilli uçuşlarının tamamı ve diğer dış hat uçuşlarının belli bir bölümünde Business Class yolcularına ‘Flying Chef’ hizmeti sunan Türk Hava Yolları, dünya sıralamasında ‘En İyi Business Class İkram Servisi’ ödülüne ve yine geçtiğimiz aylarda yenileyerek genişlettiği özel yolcu salonu ‘Turkish Airlines Lounge İstanbul’da yolcularının beğenisine sunduğu farklı ve zengin ikram hizmetiyle de ‘En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı’ ödülüne ve ‘Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi’ layık görüldü.
Bugün, Hampshire, Farnborough Airshow’da açıklanan ödüller, Skytrax CEO’su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’e takdim edildi. 4 yıldızlı havayolu şirketi unvanını hali hazırda muhafaza eden Türk Hava Yolları,  2009 yılı Skytrax sıralamasında Avrupa’da bulunduğu bölgenin en iyisi seçilerek “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” unvanına lâyık görüldü.


2010 yılında yine aynı ivmeyi koruyarak “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ve “Avrupa’nın En İyi 3. Havayolu Şirketi” olma başarısını gösterdi. Aynı yıl içerisinde, başarılı ikram iştiraki TURKISH DO & CO tarafından ihtimamla hazırlanan ve ekonomi sınıfında yolcuların beğenisine sunulan ikram, dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi” olarak takdir edildi.

 
Türk Hava Yolları, 2011 yılı Skytrax Yolcu Tercihleri değerlendirmesine göre “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, Comfort Class koltuğunda “En İyi Premium Ekonomi Koltuğu” ve tekrar “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilerek yine ekonomi sınıfında sunulan ikramı ile de dünya sıralamasındaki birinciliğini korudu.       

 
2012 yılında “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” unvanına üst üste 2. kez, “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” unvanına ise peş peşe 3. kez sahip olan bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, 2013 yılında aynı başarının üzerine  “En İyi Business İkram Servisi” ödülünü de dâhil ederek bölgesindeki etkinliğini iyiden iyiye pekiştirmiş oldu.

 

https://www.iha.com.tr/haber-thyye-dort-odul-373023/