THY’nin YURTDIŞI ATAĞI

0
333

thy_b737_pngDünya’nın en fazla ülkesine sefer yapan havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY), 25 Mayıs’tan bu yana yurtdışı uçuş ağına toplam 7 şehri ekledi.

Yurtdışı uçuş ağına eklediği şehirlerle adını sıkça duyuran Türk Hava Yolları, dünyaya açılmaya devam ediyor. Firma, 25 Mayıs’tan bugüne, yurtdışında toplam 7 şehri uçuş ağına ekledi.

İşte THY’nin 3 ayda uçuş ağına eklediği 7 yabancı şehir:

Barcelona/İspanya (25 Mayıs)

Türk Hava Yolları, yolcularını artık Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan da Barselona’ya uçuracak. Firmanın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sefer yaptığı 21’nci nokta olan Barselona’yla uçuşlar, haftanın 7 günü karşılıklı olarak gerçekleştiriliyor.

Bamako/Mali (26 Mayıs)

THY’nin uçuş yaptığı 110’uncu ülke Mali, firmanın aynı zamanda Afrika kıtasındaki 44’üncü uçuş noktası oldu. Başkent Bamako’ya başlatılan seferler haftada 3 gün gerçekleştiriliyor.

Graz/Avusturya (22 Haziran)

Türk Hava Yolları’nın Avrupa’da sefer yaptığı 105’inci nokta Avusturya’nın Graz şehri oldu. Graz’la uçuşlar haftada 4 sefer karşılıklı olarak yapılıyor.

Karlsruhe/Almanya (30 Haziran)

Türk Hava Yolları Almanya’daki 14. uçuş noktası olarak Karlsruhe Baden-Baden’i seçti. Firmanın Avrupa’da uçuş yaptığı 106’ncı noktası olan şehre seferler haftada 4 kez karşılıklı olarak gerçekleştiriliyor.

Türk Hava Yolları’nın yeni uçuş noktası, Almanya’da Berlin, Frankfurt, Münih, Hamburg, Stuttgart, Dusseldorf, Hannover, Köln, Bremen, Leipzig, Nürnberg, Friedrichshafen, Münster-Osnabrück noktalarından sonra 14’üncü nokta oldu. Türkiye’den sonra en çok uçuşun gerçekleştiği gurbetçi şehre dev firma için büyük önem taşıyor.

Dammam/Suudi Arabistan (13 Temmuz)

Dünya’nın en fazla ülkesine sefer yapan havayolu şirketi THY, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği yurt dışı uçuşlarına Suudi Arabistan’ın Dammam kentiyle devam etti. Firmanın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sefer yaptığı 22’nci nokta olan Dammam’a uçuşlar her gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

Hucend/Tacikistan (3 Ağustos)

Türk Hava Yolları Tacikistan’da Duşanbe’den sonra ikinci uçuş noktası olarak ülkenin 2’nci büyük şehri Hucend’e sefer başlattı. Uçuşlar, haftada 2 gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

Venedik/İtalya (24 Ağustos)

Türk Hava Yolları’nın (THY), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yurt dışına düzenlediği seferlerin son halkası İtalya’nın Venedik şehri oldu. Venedik, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sefer yapılan 25’inci nokta olurken uçuşların her gün karşılıklı olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

Haberin Alındığı Kaynak»www.istanbulajansi.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here