THY’nin Yeni Rotaları Gotham City ve Metropolis

0
228

Türk Hava Yolları’nın Amerika Birleşik Devletlerin’ndeki en yeni uçuş noktaları Gotham City ve Metropolis oldu.

 Türk Hava Yolları “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmi için Warner Bros Pictures ile sponsorluk anlaşması yaptı.
THY Batman ucak görseli (1)
Türk Hava Yolları 2016 yılının en çok beklenen filmlerinden “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”na resmi sponsoru oldu. Bu sponsorlukla sefer yaptığı 113 ülkeyle dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları çizgi dünyasının en meşhur şehirleri Gotham City ve Metropolis’i de geniş uçuş ağına eklemiş oldu.

thy superman ucak görseli (2)

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. İlker Aycı gerçekleştirilen sponsorluk ile ilgili olarak “Bu yılın  en önemli filmlerden birine sponsor olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu filmin Türk Hava Yolları markasına olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum ” dedi.

thy btm vs spm görsel 3

Warner Bros. Pictures Kıdemli Başkan Yardımcısı Gane Garlock “Batman ve Superman’i partnerimiz Türk Hava Yolları ile gökyüzüne uçurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türk Hava Yolları’na ait bir uçağın içten ve dıştan görüntülerinin yer aldığı  “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filminde kullanılan Batmobile aracının resmi taşıyıcı sponsoru da Türk Hava Yolları iştiraklerinden Turkish Cargo oldu.  Buna göre Turkish Cargo dünyanın çeşitli yerlerindeki organizasyonlara Batmobile’ın taşınmasını sağlayacak.

Filmde Batman rolünde izlediğimiz ünlü oyuncu Ben Affleck ve LexLuther karakterini canlandıran aktör Jesse Eisenberg ile bir reklam filmi çeken Türk Hava Yolları önümüzdeki günlerde bu filmin de yayınına başlayacak.

“Batman v Superman: Adaletin Şafağı,”  filminin resmi sponsoru olan Türk Hava Yolları bu kapsamda filmin Los Angeles ve Londra’da gerçekleşecek  galalarına da sponsor oldu.

Türk Hava Yolları, Warner Bros Pictures ile gerçekleştirdiği bu işbirliğini taçlandırmak için Türk Hava Yolları filosundan bir uçağını (Boeing 777)  da film temalı olarak giydirdi.

Türk Hava Yolları önümüzdeki günlerde sosyal medya üzerinde gerçekleştireceği “ Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filmi temalı bir yarışma düzenleyecek. Yarışma sonucu kazananları filmin Los Angeles’da gerçekleşecek galasına Türk Hava Yolları’nın davetlisi olarak katılacaklar.

Bu sponsorluk sonrası Türk Hava Yolları yolcularını film temalı bir takım sürprizler bekliyor. Buna göre;

  • Yetişkinler için göz maskesi, terlik gibi ürünlerden seyahat kitleri,
  • Çocuklar için terlik, çocuk kulaklıkları ve saat gibi ürünlerden oluşan seyahat kiti,
  • Film temalı uçak içi menü kartları ve yiyecek ikramları,
  • Film temalı Miles & Smiles kartı yolcumuzun kullanımına sunuldu.

“Batman v Superman: Adaletin Şafağı”  filmiyle ilgili olarak Türk Hava Yolları’nın Facebook ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz. Ayrıca hashtag,#flytogotham #flytometropolis kullanarak film hakkında online konuşmalara da katılabilirsiniz.

 

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 298  (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 235 uluslararası, 49 yurtiçi olmak üzere dünyada 284 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. 2015 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 5. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 7. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi”, 2013 ve 2014 yıllarında “En İyi Business Class İkram Servisi” ödüllerini elde eden Türk Hava Yolları, bu yıl da Skytrax değerlendirmesinde dünyanın “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu”  ödüllerine lâyık görüldü. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiyewww.turkishairlines.com web adresinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, 1997 yılında uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım ve kusursuz hizmet sunan ve ilk küresel bazlı havayolu ittifakı olarak kurulan Star İttifakı üyesidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödüllerine lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Avianca Brasil’in entegrasyonunun hali hazırda sürdüğü Star İttifakı, genel olarak 193 ülkede 1.321 havaalanına 18.500’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Star İttifakı ile ilgili daha detaylı bilgiye  www.staralliance.com web sitesinden ya da Facebook, Twitter, Youtube veyaLinkedIn hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + on dört =