THY’nin San Francisco seferine büyük ilgi

0
51

sanfranciscoTHY’nın İstanbul-San Francisco seferi, İstanbul aktarmalı olarak birçok ülkeye de ulaşım imkanı sağlıyor.

Uçaklarında bulunan belde görselleriyle dikkati çeken THY’nın (Türk Hava Yolları THY) İstanbul-San Francisco seferi, İstanbul aktarmalı olarak birçok ülkeye de ulaşım imkanı sağlıyor.

İlk seferinin ardından yaklaşık bir ay geçmesine karşın yaşanan yoğunluğa ilişkin, Anadolu Ajansı AA muhabirine açıklama yapan, Türk Hava Yolları THY San Francisco Genel Müdürü Muhammed Soner Aydın, “San Francisco-İstanbul uçuşlarımız şu anda haftada 5 sefer olarak yapılıyor. Uçuşlarımız 11 Mayıs itibarıyla her gün yapılacak. İstanbul’a direkt uçuşlarımızla San Francisco’daki Türk toplumu çok mesut olmuş, bize çok iyi geri dönüşler oldu” dedi.

Türk Hava Yolları‘nın dünyanın en çok ülkesine uçan geniş bir ağa sahip olduğunu hatırlatan Aydın, şunları söyledi:

“Son haftalardaki verilere baktığımızda doluluk oranları gayet yüksek. Özellikle Business Class’da beklentilerin üzerinde bir doluluk oranı sağladık. Türkiye dışında bilhassa Hindistan, İran, Güney Avrupa, Balkanlar, Afrika ve Ortadoğu noktalarına San Francisco’dan çok sayıda yolcu taşıma imkanına sahip olduk. THY’nın hizmet kalitesini San Francisco’da yaşayan yolcularla buluşturmak bizleri gerçekten gururlandırıyor.”

THY ile seyahat eden Alfredo ve Isabelita Joves çifti, San Francisco’dan 44 sahıslık bir kafileyle İstanbul aktarmalı olarak Yunanistan’a gideceklerini ve Türk Hava Yolları THY’nin bu yeni seferinden memnun olduklarını dile getirdi.

Antalya Üniversitesi MBA ABD programı dahilinde Antalya’dan İstanbul aktarmalı, 25 universite öğrencisiyle San Francisco’ya gelen Doç. Dr. Mesut Akdere de “Türk Hava Yolları THY’nin San Francisco’ya açmış olduğu bu yeni hat bizim için harika bir olanak sağladı ve buraya doğrudan uçuş gerçekleştirebildik. Türk Hava Yolları THY’nin bu yeni uçuş noktası bilhassa ABD’ya gelip gidenler ve ABD’da yaşayan bizler için büyük ehemmiyet arz etmekte” şeklinde konuştu.

Bir teknoloji firmasında mühendis olarak çalışan Nagihan Eroğlu ise “Daha evvel Türkiye’ye dönebilmek için iki ya da üç farklı uçağa binmemiz gerekiyordu. Tabi ki uçuşlar toplamda 17-20 saati buluyordu. Şimdi kolaylık oldu. En büyük sorun, uçuşlarının çok uzun olması ve daimi farklı ülkelerde tayyare değiştirmek zorunda kalınmasıydı. Dil bilmiyorlar, yol bilmiyorlar, bu da büyük bir stres yaşatıyordu. Ama şimdi buradan Türk Hava Yolları THY ile direkt Türkiye’ye gidecekler ve çok memnunuz.” dedi.

İlk seferini 13 Nisan’da İstanbul’dan San Francisco’ya gerçekleştiren Türk Hava Yolları THY, San Francisco’da beklenenin üstünde bir alaka ve yoğunlukla karşılandı.

Toplamda 300 Ekonomi ve 49 Business Class olmak üzere 349 yolcu kapasitesi olan Boeing 777-ER300 tipi uçakların bazılarının gövdesinin bir yanında İstanbul, başka yanında San Francisco’nun belde görselleri yer alıyor.

Kaynak:Yenişafak İnternet Yayını