THY’NİN KOSİCE’Yİ UÇUŞ NOKTALARINA EKLEYECEK OLMASI MEMNUNİYET YARATTI

0
857

Türk Hava Yolları’nın Avrupa’da genişleyen ağına Kosice uçuşlarını da eklemeyi düşündüğünü açıklaması Slovakya’da memnuniyet yarattı. Kosice havalimanından yapılan açıklama şöyle:

“Türk Hava Yolları, Skytrax Anketi, 2015’e göre Avrupa’nın En İyi Havayolu ,diğer havayollarından daha fazla ülkeye uçuyor, 2015 yılında rekor net kar (1 milyar 69 milyon dolar net kar) açıklamıştı, yolcularımız için başka büyük bir haber ise şu; Bayrak Taşıyıcı THY, filo müsaitliğine bağlı olarak Kösice’ye tarifeli uçuşlar başlatmaya karar vermiştir.”

thy gif

Košice Uluslararası Havaalanı CEO’su Michael Tmej, : “Biz Kösice için planlanan faaliyete ilişkin Türk Hava Yolları’nın kararından kesinlikle çok mutluyuz. Türk Hava Yolları diğer havayollarından daha fazla ülkeyi uçan süper geniş bir ağa sahip.Ağındaki 284 nokta Kösice,Doğu Slovakya batı Ukrayna, kuzey-doğu Macaristan ve güney-doğu Polonya dahil tüm bölgenin yolcuları için yakında hazır olacak. Herkesin Türk Hava Yolları’nın ünlü yüksek sınıf hizmetini tatma zevkini yaşaması için bir fırsat olacaktır. ”

Kösice’nin Belediye Başkanı Richard Rasi: “Daha önce Slovakya‘da Türk Hava Yolları gibi büyük bir taşıyıcı olmamıştı ve Kösice operasyonlarınının başlayacak olmasından açıkçası çok memnunum. Bu ağ geçidi sayesinde Košice Uluslararası Havaalanı‘nı kullanımı dünya çapında bir seviyeye çıkacak ve Doğu Slovakya ve çevre bölgeleri de (Uzhorod, Miskolc ve diğerleri) bağlantısını arttıracak.”dedi.

“Türk Hava Yolları’nın ana merkezi 2015 yılında 61 milyon yolcu ile Avrupadaki en yoğun  3. havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanıdır.  2018 yılında açılacak İstanbul’da yapım aşamasındaki yeni bir havalimanı var. Dünya çapında bir hub olacak havalimanının  planlanan kapasitesi yılda 200 milyon yolcu . Türk Hava Yolları’nın Kösice operasyonları hakkında daha fazla detay, Kösice’de düzenlenecek bir basın toplantısında yakında açıklanacak.”