THY’nin başarısı Harvard’da araştırma konusu oldu

0
257

300. uçak 11 aa

Avrupa’nın lider havayolu Türk Hava Yolları’nın başarısı , Amerikanın dünyaca ünlü üniversitesi Harvard ‘da araştırma konusu oldu. Son yıllarda yaptığı başarılı hamlelerle hızla büyüyen ve dünya havayolu şirketleri arasında ilk sıralara giren Türk Hava Yollarının “Dünyanı Genişlet” sloganı üzerinde çalışılarak bölgesel bir güç iken uluslararası havacılık endüstrisinde karlı ve hızlı büyüyen bir aktör haline gelmesi incelendi.

Uluslararası havacılık sektörü 2016 yılı için %7 yolcu ve kapasite artışı öngörürken ,Türk Hava Yolları 2016 hedefleri ; %21 kapasite artışı , %18 yolcu artışı olarak planlandığını Harvard Business School Fakülte üyesi Prof. Juan Alcacer ve HBS Istanbul Araştırma Merkezi Yöneticisi  Esel Cekin açıkladı.

Boston’daki Harvard Business School’da (HBS) “Turkish Airlines: Widen Your World” adı altında düzenlenen durum çalışmasında (case study) sunum yapan THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY’nin başarıya uzanan hikayesini, vizyonunu ve geleceğe dair planlarını, Harvardlı öğrencilerle paylaştı.