Latest Posts

THY’den UÇUŞLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, koronavirüs normali sonrası yeniden başlayacak uçuşlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Aycı, “Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar” dedi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı maliyetlerin çok yükselmesinden de yakındı.

THY’nin  bu maliyetler altında ezilmemek ve şirketin sağlığı için bir dizi tedbirlere hazırlandığına dikkat çeken Aycı, “Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar. Hem değerli yolcularımıza da fazla yüklenemeyiz” diye konuştu.

AYCI AÇIKLAMALARINA ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

Bilet fiyatları artacak mı?

“Maliyetlerimiz çok yükseldi. Bugün otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar. Biz önce yolcularımızın, sonra çalışanlarımızın ve bir o kadar önemli şirketimizin sağlığını düşünüyoruz. Bu üçlü için elimizden ne geliyorsa fazlasıyla yapacağız. Şu anda dünyada 22 bin uçaktan yüzde 90’ı yerde. Bu durum maliyetleri çok yükseltti.”

İÇ HATLARDA İKRAM YOK

İkram konusunda değişiklik olacak mı? Bunca sorunun arasında ikram bu kadar önemli mi diyebilirsiniz ama THY’nin marka değerinde önemli rolü var.

“İç hatlarda ikramı kaldırıyoruz. Sadece su vereceğiz. Bu durum yurt dışında da iki saatlik uçuşlara kadar böyle olacak. Sonrası kademeli olarak artan ama mutlaka ambalajlı ürünlerle ikram yapacağız. Pre Order sistemi ile ikram olmayan uçuşlar için yolcular ücretini ödeyerek uçakta teslim sipariş verebilecekler. Elbette ürünler internet üzerinde bir sayfada açıklanacak.”

thy ilker aycı

Latest Posts

POPULER