THY'den Tel Aviv'e gideceklere alternatif

0
118

Türk Hava Yolları, Tel Aviv’e gidecek yolcuların büyük bölümünün ulaşımının alternatif uçuşlarla sağlandığını, İstanbul’da kalan 330 yolcunun ise otellerde misafir edildiğini bildirdi

ANKA) – Türk Hava Yolları, (THY) Tel Aviv’e gidecek yolcuların büyük bölümünün ulaşımının alternatif uçuşlarla sağlandığını, İstanbul’da kalan 330 yolcunun ise otellerde misafir edildiğini bildirdi.
Türk Hava Yolları, İstanbul-Tel Aviv uçuşlarının, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve uluslararası sivil havacılık otoritelerinin kararları doğrultusunda diğer havayolu şirketleriyle birlikte 22 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yapılamadığını bildirdi.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, Türk Hava Yolları ile Tel Aviv’e gidecek yolcuların büyük bir bölümünün ulaşımının alternatif uçuşlar ile sağlandığı vurgulandı. Açıklamada, İstanbul’da kalan 330 yolcunun ise otellerde misafir edildiği ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığı bildirildi.
İstanbul’da kalan yolcuların Tel Aviv’e gitmeleri için İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu ile yakın bir işbirliği içerisinde çalışıldığı ve gayret gösterildiği ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

“İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun talebi üzerine yolcularımızın bu sabaha karşı iki uçakla Atina’ya ulaşımları sağlanmıştır. İşbirliği ve hızlı operasyon için gerek yolcularımız gerek İstanbul Başkonsolosu memnuniyetlerini dile getirmiştir. Gelişmeler yakından izlenmekte olup, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün alacağı karar doğrultusunda hareket etmek üzere tüm çalışmalar yürütülmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here