THY Yeni Yönetim Kurulu

0
214


thy yönetim kurulu small

Türk Hava Yolları A.O. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

 

 

Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İlker AYCI,  Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Doç. Dr. Temel KOTİL getirildi.

 

 

Türk Hava Yolları A.O. Olağan Genel Kurul toplantısı hissedarların katılımıyla Genel Yönetim Binası’nda  gerçekleştirildi.  Saat 14.00’de başlayan toplantıda 2014 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesinin ardından yapılan oylamayla 2014 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu ibra edildi.

 

Olağan Genel Kurulda yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına İlker Aycı, Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine Doç. Dr. Temel Kotil, üyeliklere Prof. Dr. Mecit Eş, Mehmet Büyükekşi, İsmail Gerçek, Ogün Şanlıer, Arzu Akalın, İsmail Cenk Dilberoğlu,  Muzaffer Akpınar seçildi.

 

Olağan Genel Kurul toplantısı yapılan dilek ve temenni konuşmalarıyla tamamlandı.

M. ilker

  1. İlker Aycı :

1971 İstanbul doğumlu olan İlker Aycı, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nde lisans eğitimi aldıktan sonra, Leeds Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde araştırmalarını tamamlayarak Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler masterı yaptı. İngilizce ve Rusça bilen Aycı, daha önce Universal Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Asal Dış Ticaret Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı, Kurtsan İlaç sanayi Ortadoğu ve Orta Asya bölge temsilciliği, Başak Sigorta Genel Müdürlüğü ve  Güneş Sigorta  Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ocak 2011 yılından bu yana T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı olarak görev yapan M. İlker Aycı, Ayrıca Ocak 2014’ten bu yana dünyanın 130 farklı ülkesinden 175 ulusal ve bölgesel yatırım ajansı üyesi bulunan Dünya Yatırım Ajansları Birliği – WAIPA’nın Başkanlık görevini yürütmekteydi.

 

 

 

İsmail Cenk Dilberoğlu

İsmail Cenk Dilberoğlu:

1975 İstanbul doğumlu olan İsmail Cenk Dilberoğlu,  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini almıştır. 1999–2003 yılları arasında İstanbul Cağaloğlu semtinde kendi ofisinde, 2003 yılından bugüne değin ise Taksim ‘ de Kollektif Hukuk bürosu ismi altında ortaklık yapısı içerisinde, yoğunluklu olarak ticaret hukuku, şirketler hukuku, iş hukuku, vergi hukuku, icra-iflas hukuku alanlarında olmak üzere şirketler danışmanlığı şeklinde avukatlık mesleğini icra etmektedir. Ensar Vakfı Mütevellisine 1999 yılında seçilmiş ve 2011 yılına kadar Mütevelli Heyet Başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.  2011 yılından bu yana Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanlığı görevinde bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Ogün ŞanlıerOgün Şanlıer :

 

1974 yılında İzmit’te doğan Ogün Şanlıer, 1999 yılında, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999-2001 yıllarında Anadolu Holding, Anadolu Isuzu Otomotiv San. Tic. A.Ş.’de İhracat Uzmanlığı görevini ifa eden Şanlıer, 2002-2007 yıllarında Feniş Holding, Feniş Dış Ticaret A.Ş.’de İhracat Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu. 2007-2013 yıllarında İBB İştirakler Daire Başkanlığı Halk Ekmek A.Ş.’de Ticaret Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı, sonrasında ise İstanbul Medya Akademisi A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etti. Fransızca, İngilizce ve Almanca bilen Ogün Şanlıer evli ve 2 çocuk sahibi.