THY yeni havalimanında dijitalleşecek

0
163

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği Ankara Marka Festivali’nde konuşan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı “Türk Hava Yolları marka değerini milyonlarca yolcusunun kalbindeki yerinden alıyor” dedi.

Aycı yolcuların İstanbul’da hizmete girecek yeni havalimanında karşılaşacakları yenilikleri de şöyle anlattı: “Artık insanların büyük bölümü akıllı cihazlarla işini yapıyor. Yeni havalimanının terminal binasına akıllı cihazınızla girdiğiniz andan itibaren otomatik olarak bizim sistemlerimiz sizi tanıyor. Otomatik olarak check-in’iniz hazırlanıyor. Hangi kapıya gideceğiniz, nereden uçağa bineceğiniz ve valizinizin içeriği bile çok rahatlıkla sizin daha önce sunduğunuz haberleşmeye giriyor, boarding pass’iniz hazır hale geliyor. Sıralarda beklemek, yorulmak gibi meseleleri azaltan bir sistem. Tüm bilgileri akıllı cihazlarla takip etmek artık son derece kolay.”

İlker Aycı, önümüzdeki dönemde Ankara’dan yurt dışına direkt uçuşların da artırılacağının müjdesini verdi. Paris, Berlin, Frankfurt ve Viyana’ya Ankara’dan direkt uçuş başlattıklarını hatırlatarak “Ankara’yı tabii ki sadece bunlarla bırakmayacağız. Avrupa’da ve çevre ülkelerde yeni şehirlere Ankara’yı ulaştırmanın gayreti içinde olacağız” dedi. Aycı, Ankara’dan Medine, Cidde ve Moskova’ya da direkt uçuşları bulunduğunu da hatırlattı.

Kaynak:https://www.star.com.tr/