THY ve SPONSORLAR NÜRNBERG HATTINI TANITTI

0
102

nurnberg tanıtım2

THY ile mutabakat anlaşması yapan Nürnberg Havalimanı ve Nürnberg Fuar Merkezi daha çok ziyaretçi almak için harekete geçti.

Türk Hava Yolları, ilk seferin 41 yıl önce yapıldığı İstanbul-Nürnberg hattını tanıtmak, bu hattaki gelişmeleri ve yenilikleri ele almak amacıyla Alman ve Türk şirket temsilcileriyle bir araya geldi

Türk Hava Yolları(THY) Nürnberg Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı ve İstanbul WOW Otel’de yapılan toplantıya aralarında Nürnberg Havalimanı, Almanya Turizm Merkezi Frankonya, Almanya Devlet Demir Yolları, Nürnberg Fuarcılık, Nürnberg Messe, Almanya Başkonsolosluğu, TÜRSAB ve WOW Hotel temsilcileri katıldı.

Nürnberg THY ‘nin Almanya’daki uçtuğu 13 destinasyondan  bir tanesi. 1973 yılından itibaren 41 yıldır hizmet veriliyor. Nürnberg’i Dünya’daki 262 noktaya bağlıyor.

nürnberg tanıtım

THY kış sezonunda günde 2 yaz sezonunda günde 3 uçuş yapmakta. Nürnberg’e 2 sınıfta yolculara hizmet sunulmakta.Uçaklar 1 saat yerde kalıp , Dünya’nın popüler destinasyonlarına aynı gün bağlantı vermekte.

Avrupanın en iyi havayolu ödülünü 4. Kez kazanan THY 108 ülkede 263 noktaya uçmakta. Yurtiçin 45 havalimanına , Avrupa’da 75 noktaya uçuluyor.

Nürnberg Havalimanı 2013 yılında 3.3 milyon yolcu tarafından ziyaret edilmiş. Yolcuların %67 si Nürnberg bölgesinden.

Nürnberg’te 14 üniversite 100 bin öğrenci var.

Otomotiv devleri yanısıra Dünya’nın önde gelen şirketleri Nürnberg ‘te yeralmaktadır.

THY Nürnberg’te 5. Sıradaki havayolu , ilk sırada AirBerlin ve Lufthansa yer alıyor.

Nürnberg’ten en uçuşlara bakıldığında birinci sırada  Balear Adalarına (Balear Adaları Özerk Topluluğu İspanya’ya bağlı beş büyük ve onları çevreleyen birkaç küçük adadan oluşan bir özerk bölgedir ) yolculuk var , yüzdesi %28. İkinci sırada%27 yolcunun tercihi Türkiye’dir.

 

Nürnberg ‘ten 40 tan fazla popüler huba uçuş vardır.

 

Havalimanından 12 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz.

 

Nürnberg 2. Dünya Savaşında bombalanmayan nadir şehirlerden bir tanesidir. Bu yüzden tarihi doku korunabilmiştir.

 

Nürnberg tarihi binaları , şarap ve bira imalathaneleri , müzeleri , yürüyüş yolları , ormanlık alanları, kurabiyeleri , Hitler dönemini yansıtan müzeler , antikacıları ,oyuncak müzeleri ,kiliseleri ve butik otelleri ile dikkat çekmektedir. Unesco Kültür listesinde yer alan 4 bölgesi mevcuttur.

 

Son 6 yıldır Nürnberg Havalimanı Almanya’da kendi sınıfında en iyi havalimanı ödülünü almıştır.

 

Bu bölgede 20 ye yakın tatil yöresi vardır.

 

Alman Demiryolları 80 ülkede 280 noktaya bağlantı verebilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here