THY Kösice Uçuşları Başladı

0
171

slovakya kosice uçuşlarıTürk Hava Yolları, Avrupa’da sefer düzenlediği 109. nokta; Kösice (Slovakya)’yi bugün uçuş ağına dâhil ediyor.

 

Slovakya, bayrak taşıyıcı havayolunun kıta özelindeki uçuş ağının 43. ülkesi olurken, genel sıralamasında ise 116. ülke oldu.

 

 

Dünya genelinde en fazla ülke ve enternasyonel destinasyona uçan Türk Hava Yolları, Avrupa’daki etkin pozisyonunu artırmaya devam ederek, Kösice (Slovakya)’yi bugün kapsamlı uçuş ağına dâhil etti.

 

Türk Hava Yolları’nın Slovakya’da uçuş sağlayacağı ilk nokta olan Kösice’ye seferler bugün itibariyle, haftanın 3 günü olmak üzere Salı, Perşembe ve Cuma günleri karşılıklı olarak icra edilecek.

İlk uçuş TC-JLY tescilli Airbus A319 tipi Bergama adlı uçak ile gerçekleştirildi.  132 yolcu kapasiteli uçak ilk uçuşunu sorunsuz gerçekleştirdi.

Slovakya ve Türkiye arasındaki Uçuş süresi yaklaşık 2 saat , Slovakya ve Türkiye arasındaki saat farkı da 1 saat.

İstanbul’dan Slovakya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Kösice’ye tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 99 Amerikan Doları, Kösice’den İstanbul’a ise tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 99  Euro’dan başlayan ücretlerle seyahat edilebilir.

Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri, yeni açılan hatlarda ilk 6 ay boyunca %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.*

 

 

Kösice’ye ait tarifeli uçuş saatleri;

 

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK 1200 Salı, Perşembe, Cuma IST 08:10 KSC 09:10
TK 1201 Salı, Perşembe, Cuma KSC 10:05 IST 13:05

*Tüm saatler lokaldir.

 

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

* Türk Hava Yolları bu konuda değişiklik yapma hakkını mahfuz tutmaktadır.