THY KAPTAN PİLOTU ENDER TAMER EROL KORONAYA YENİK DÜŞTÜ

0
1437

Korona Virüs(Covid-19) bir kaptan pilotu daha aramızdan ayırdı. Türk Hava Yolları’nda Boeing 737 filosunda sorumlu kaptan pilot olarak görev yapan Ender Tamer Erol, korona virüse yenik düştü.

Kaptan Pilot Ender Tamer Erol, yakalandığı korona virüse ne yazık ki yenildi. Erol, bir süredir tedavi altında olduğu Yalova’da yaşamını yitirdi. Erol’la birlikte corona virüsü nedeniyle ölen pilot sayısı 5’e ulaştı.

Yalova Devlet Hastanesi’nde bir süreden beri tedavi gören ve son günlerde entübe halde bulunan Erol 51 yaşındaydı. Erol’un cenazesi bugün Yalova Hacıahmet Köyü’nde toprağa verildi. Ender Tamer Erol, Kara Kuvvetleri’nde astsubay olarak pilotaj eğitim almış ve uzun yıllar Kara Havacılık Komutanlığında helikopter pilotu olarak görev yapmıştı.

KORONA VİRÜSTEN ÖLEN PİLOT SAYISI 5 OLDU

Ender Tamer Erol ile birlikte corona virüsü nedeniyle ölen pilot sayısı 5’e ulaştı. Daha önce kaptan pilotlar Feyzi Altınbulak, Mustafa Özden Turkon, Mehmet Ali Kılıç ve Serdar Gündoğdu hayatını kaybetmişti.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği TALPA da Kaptan Pilot Ender Tamer Erol’un vefatı nedeniyle sosyal medya hesaplarından bir taziye mesajı yayınladı. TALPA’nın mesajı şöyle:

“Havacılık camiamız, çeşitli şekildeki icra ettikleri görevler ile bugün verdiğimiz mücadelenin ön saflarında gayret gösteren meslek grubu kahramanlarındandır. Bu mücadelede Değerli Üyemiz Kpt. Plt. Ender Tamer EROL’un vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Değerli üyemize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza baş sağlığı dileriz.”