THY Japon Profesyonel Basketbol Ligi’nin İsim Sponsoru Oldu

0
125

dn (15)

Sporun daimi destekçisi Türk Hava Yolları, bu alandaki sponsorluk anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.

 

Türk Hava Yolları Japon Profesyonel Basketbol Ligi’nin İsim Sponsoru Oldu.

Bugün dünyanın 108 ülkesinde 260 destinasyon ile dünyanın en çok uluslararası noktasına uçan ve Skytrax yolcu değerlendirme sonuçlarına göre Avrupa’nın 4 yıl üst üste en iyisi seçilmiş Türk Hava Yolları Japon profesyonel basketbol ligi BJ LEAGUE (Basketball Japan League)’ in isim sponsoru oldu.

 

Türk Hava Yolları; uçuş ağında önemli bir yere sahip olan ve aynı zamanda ortak tarihi değerlere sahip bulunduğu Japonya pazarında, Japon milleti ile ortak bir paydada buluşmak ve dünyanın değişik noktalarında, değişik spor dallarına verdiği desteği sürdürmek amacıyla gerçekleştirdiği sponsorluk kapsamında ülkede oynanacak tüm maçlarda görünürlük hakkına sahip olacak. Söz konusu isim sponsorluğu, Japon Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği diğer liglerin de (All-Star Game, Playoffs ve Finals ) isim sponsorluğunu içermekte.

 

Ligin 10. ve 11. sezonu olan 2014-2016 sezonu boyunca 2 yıl süre ile gerçekleştirilecek iş birliğinin ilk adımı dün Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen imza töreni ile atıldı. İki taraftan da üst düzey yetkililerin konuşmalarına sahne olan törende ayrıca – ile – Japon basketbolculara uçak maketi takdim edildi.

 

Türk Hava Yolları, Japonya’daki iki önemli futbol takımı; Omiya Ardija ve Cerezo Osaka’ya sağladığı desteğin ardından sponsorluk ağına ülkedeki farklı bir spor dalına da dâhil ederek basketbol alanında önemli bir adım daha atmış oldu. Avrupa basketbolundan sonra Japon basketbolunu da destekleyerek Japon basketbolunun dünyaya açılmasına katkıda bulunmakla birlikte BJ Ligi’nin ilk “isim sponsoru” unvanını da sahip oldu.

 

İlk müsabakası 4 Ekim 2014’te gerçekleşecek ligde bulunan 22 takımın formalarında Turkish Airlines logosu yer alacak ve böylelikle toplamda 572 müsabakada marka görünürlüğü sağlanmış olacak.

 

Türk Hava Yolları, isim sponsorluğunu sürdürdüğü Euroleague ile  Japon Basketbolu arasında köprü işlevi görerek Japon basketbolunu daha da ileriye götürmeyi hedefliyor. İlerleyen dönemlerde iki ligin takımları arasında, dünya genelinde büyük ilgi yaratacak çeşitli projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor.

 

Bu iş birliği ile Japon medyası ve sahalardaki Türk Hava Yolları görünürlüğü sayesinde Japonya pazarındaki Türk Hava Yolları marka bilinirliğinin önemli ölçüde gelişeceği öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here