THY ‘den BATMAN & SUPERMAN Süprizi

0
68
batman_supermanTürkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi THY iki yeni sponsorlukla adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Şirket, ABD’de hayatı durduran Super Bowl ile Superman-Batman serisi için görüşmeler yürütüyor.

Türk Hava Yolları, yeni bir sürprizle dünyayı sallamaya hazırlanıyor. Reklamlarında Kevin Costner, Lionel Messi, Kobe Bryant gibi dünya starlarını oynatan THY, ayrıca Barcelona ve Manchester United ile Eurolegue gibi sponsorluklarıyla dünyada adından ettirdi. Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi THY şimdi iki yeni sponsorlukla adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Bunlardan ilki Amerikan futbolu finali Super Bowl sürprizi, diğeri ise Batman ve Superman film serilerine sponsorluk…

30 SANİYESİ 4.5 MİLYON $ 

ABD’de kitleleri ekran başına kilitleyen Super Bowl organizasyonu dünyanın en pahalı reklam bütçesiyle biliniyor. Super Bowl gecesinde 30 saniyelik bir reklam yaklaşık olarak 4.5 milyon dolara satılıyor. Orgazinasyon her yıl, ABD ekonomisine de milyar dolarlık bir hareket getirirken, sadece ABD’de 100 milyon kişiyi ekran başına kilitliyor.

800 milyon kişi izliyor

Dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak tanımlanan Super Bowl’un 50’ncisi önümüzdeki şubat ayında Santa Clara’daki Levi’s Stadyumu’nda gerçekleştirilecek. Tamı tamına dört saat süren bu Amerikan futbolu gösteri, geçen yıl perakende sektörüne 14.3 milyar dolarlık katkı sağlamıştı. Bu yıl ABD ve tüm dünyada 800 milyon insanın bu final maçı organizasyonunu takip etmesi bekleniyor.

Dünyada ilk olacak

30 saniyelik reklamın 4,5 milyon dolara satılmasına rağmen, reklam spotları haftalar öncesinden tükeniyor. Şirket bu nedenle aylar öncesinde düğmeye basarak THY reklamlarının tek bir gecede tüm dünyaya ulaşması için çalışma başlattı. THY’nin Super Bowl’a reklam girme planı gerçekleşirse, bu ABD’li havayolu şirketleri dışında ilk kez bir havacılık şirketinin bu dev finalde  boy göstermesi anlamına gelecek.

İlk uçuş 2016 yılında

Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri,  bir diğer sürprizin de ‘Batman&Superman’ filmi olabileceği müjdesini verdiler. Buna göre fantastik film tutkunlarının dört gözle beklediği filmin oyuncularıyla temasa geçildi. Anlaşma sağlanması halinde filmdeki başrol oyuncuları, 2016’da yayımlanacak olan THY’nin yeni reklam filmlerinde oynayacak.

Görüşmeler sürüyor

THY yetkilileri, görüşmeleri doğrulayarak “Henüz kesinleşmedi. Ama görüşmelerimiz olumlu yönde seyrediyor” dediler.