THY , Brüksel uçuşları hakkında yolcu duyurusu

0
116

Brüksel uçuşları hakkında yolcu duyurusu

22 Mart 2016 tarihinde Brüksel Havalimanı’nda yaşanan patlamadan dolayı, 22 Mart ve 24 Mart arasındaki Brüksel çıkışlı ve varışlı tüm Türk Hava Yolları seferleri iptal olmuştur.  Uçuşlarınızın durumunu https://www4.thy.com/deparr/start.tklinkinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Biletlerini acenteler vasıtasıyla almış tüm yolcularımızın parkur/tarih değişikliği yada iptal/iade talepleri için acenteleriyle irtibata geçmelerini rica ederiz.

22 Mart ve 28 Mart tarihleri arası  parkur/tarih değişikliği ya da iptal/iade talepleri ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Bu değişiklikler aşağıdaki kurallara göre seyahat acenteniz veya Call Center’imiz aracılığıyla yapılmalıdır :

Parkur/Tarih değişikliği için :

  • Biletinizin original ücret sınıfıyla işlem yapılmalıdır.
  • Bilet 22 Mart tarihinde veya öncesinde kesilmiş olmalıdır
  • Bilet değişikliği için en geç 28 Mart tarihinde başvurulmalıdır.
  • Yeni uçuş tarihi 15 Haziran tarihine kadar değiştirilebilmektedir
  • Servis/kabin değişikliği mümkün değildir
  • Bu koşulların dışındaki herhangi bir konu için biletin kuralları geçerlidir.

İade:

Brüksel Havaalanındaki olağanüstü halden dolayı uçuşunuzun iptali durumunda (22Mart-28Mart arası tarihleri içerisinde) biletinizin kesintisiz iadesi mümkündür.

Biletlerini websitemizden satın alan yolcularımız https://www.turkishairlines.com/en-ug/corporate/announcements/announcement/online-refund-function linkinden yararlanarak iade için başvurabilirler.

Tüm yolcularımız 7/24 ücretsiz olarak hizmet veren Call Center’ımızla  02 620 080 49 yada 0090 850 333 08 49 nolu telefon numaralarından irtibata geçebilirler.

Call Center’de oluşabilecek yoğunluktan dolayı meydana gelen bekleme süresi için anlayışınızı bekleriz.