THY BOGOTA UÇUŞLARINDAN MEMNUN

0
136

bogota_panamaTHY , İki ayda tam 35 bin bilet sattı

Türk Hava Yolları, seferlerin başlamasından 60 gün önce İstanbul’dan Kolombiya’da Bogota ve Panama’da Panama City hatlarını satışa sundu. İki ayda tam 35 bin bilet sattı. Avrupa’da İspanya, Almanya, İtalya’dan yoğun talep var. Türkiye’den de Orta ve Güney Amerika turlarında yeni bağlantı noktası Bogota…

Bir tarafta dünyanın en zengin uyuşturucu imalatçısı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan ‘Narcos’ dizisiyle merak edilen Bogota… Diğer taraftan “Kolombiya’ya kim gider?” sorusu… İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 02.00’de THY’nin uçağı ilk sefer için havalanıyor. Doluluk oranı yüzde 90. Uçuş tam 13.5 saat sürüyor.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, doluluktan memnun. 60 günde 35 bin bilet satıldığını, haziranda bile şimdiden yüzde 75 doluluk olduğunu anlatıyor. Krizden çıkışı transit pazarda görüyor. Amerika kıtasındaki atak, 16 Mayıs’ta açılacak Atlanta ile devam edecek. THY’nin radarında bölgede Havana, Caracas, Mexico City var. Anlaşmalar yapıldıkça bu noktalar tek tek açılacak.

DÖNÜŞ PANAMA’DAN

Seferlerde Airbus A330-200’ler kullanılıyor. İstanbul’dan Bogota’ya gelen uçak, yakıt ikmali yapıp 1.5 saatlik uçuşla Panama City’ye geçiyor. Panama’dan da İstanbul Atatürk Havalimanı’na devam ediyor. Bunun nedeni, Bogota’nın yüksek irtifası nedeniyle ful yolcu ve kargoyla uçağın kalkamaması. Yani Bogota’dan dönerken önce Panama’ya uçuyorsunuz.

Orta ve Güney Amerika’da birçok noktaya yolcuları bölgenin en önemli havayollarından Kolombiyalı Avianca ile Panamalı Copa dağıtacak. Her iki havayolu şirketi de Star Alliance üyesi. Bu avantaj THY’nin farklı noktalara ulaşmasını sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here