THY Anketi Sonuçları ; Yolcular Ne İster?

0
109

THY Havacılık Trendleri 2015 Anketinin Güney Afrika Değerlendirmesi

Küresel olarak yapılan uçuş trendleri anketine katılan 1.029 Güney Afrika’lı yolcunun % 97 ‘si güvenliği ana öncelik olarak kabul ediyor. Çeşitli ülkelerde geniş bir yelpazede yapılan Türk Hava Yolları 2015 Havacılık Trendleri Endeksi verilerine göre açıklama yapan Türk Hava Yolları Cape Town Müdürü Kenan İnce ,bir havayolu seçerken tüm yolcuların en temel kaygısının güvenlik olduğuna işaret etti.

Kenan-Ince-Turkish-Airlines-SA-Enver-Duminy-CEO-Cape-600x300

“Uçak yolculuğunun, eğlence amaçlı seyahat edenler için tatil planlamasının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olması nedeniyle, yolcuların tercihlerini ​​ve anahtar trendleri anlamak, havayolunun rekabet gücünü koruyabilmesi için şarttır.”dedi.

Araştırma, Almanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika ve Nijerya gerçekleştirilmiş.

“Biz küresel ölçekte karşılaştırmalı eğilimleri ölçmek ve anahtar anlayışlar kazanmak için ağımızdaki çeşitli destinasyonlara yönelik  olarak anket gerçekleştirdik.”

Güney Afrika’da uçuş öncesi davranış açısından yolcuların % 76’sı her şey dahil seyahat paketlerini tercih ederken % 32’si ortalamanın altında olarak  sık uçan yolcu programlarına bağlılık gösteriyor.

Araştırma ayrıca Güney Afrikalıların % 91’inin uçuş rezervasyonunu seçerken seyahat acenteleri yerine  online platformları tercih ettiğini ve bu platformları kullananların % 58’inin tercihinin ise karşılaştırmalı sitelerden faydalanmak olduğunu ortaya koymuştur.

Ince, %96 gibi olağanüstü bir oranla uçağın temizliği ve kabin personelinin özenli tavrının Güney Afrikalı yolcular tarafından değerlendirildiğini ve %92 oranında yolcunun tüm kabinlerde yeterli koltuk alanına önem verdiğinin tekrar ortaya konduğunu sözlerine ekledi.

İnce ayrıca,  uçuş sonrası tercihlerin de sorgulandığı ankette, yolcuların% 76’sının havayolu tarafından akredite edilmiş bir taksi veya taşıma servisinden ön rezervasyonlu olarak pick-up hizmeti alma fikrini memnuniyetle karşıladığını ortaya koyduğunu söyledi.

“Türk Hava Yolları Güney Afrika Pazarında sekiz yıldır aktif ve bu büyüklükte bir çalışma ilk kez yapıldı. Bu indeks müşteri tercihleri ​​konusunda paha biçilmez bilgiler sağladı ve bu bulgular bizim gelecekteki stratejilerimizi belirlememizde yardımcı olacak. ”

Ince,  yolcular için daha konforlu bir deneyim sağlamak amacıyla, havayolunun daha ergonomik koltuk oluşturmak için Türk Koltuk Sanayi ile ortaklığa girdiğini de açıkladı.

“Bu tasarım üç yıl süren karmaşık ve titiz çalışmanın bir ürünü ve şu anda monte edilen koltuklar dünyanın en verimli şekilde üretilen uçak koltukları.  Hedefimiz 2023 yılına uçaklarımızın tamamında bu koltukların olması ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here